Server Pavla Šafra zasadil úder Vojtěchu Filipovi. Došlo na syrského vládce Asada

31.12.2015 20:00

Komentátor Svobodného fóra Pavla Šafra Jan Jandourek se v ironickém duchu zamyslel nad temným proroctvím šéfa komunistů Vojtěcha Filipa. Je prý plné tolika hlubokých myšlenek, že je leckterý imperialistický novinář nestačí pojmout.

Server Pavla Šafra zasadil úder Vojtěchu Filipovi. Došlo na syrského vládce Asada
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda KSČM Vojtěch Filip

Předseda komunistů Vojtěch Filip se ve stranických Haló novinách zamyslel nad tím, co nás v budoucnu čeká. Má strach z toho, že se lidstvo řítí do obludné války, která nás může zničit. A můžeme za to prý poděkovat USA. Těm jde o zisky ať už v podobě území nebo nových odbytišť. Jen prosťáček by si prý mohl myslet, že jde Američanům o světový mír. V honbě za ziskem Američané dokonce neváhají odstranit ani legitimně zvoleného syrského prezidenta Bašára Asada.

„Je to tolik hlubokých myšlenek, že je imperialistický novinář nestačí všechny pojmout a zpracovat. Tak aspoň metodou ‚část za celek‘. Nejdřív by bylo dobré se podívat na ty legitimně zvolené syrské politiky. Nejspíš je tím míněn chráněnec Kremlu autokrat Bašár al-Asad. Ten se stal prezidentem po svém otci, rovněž diktátorovi Háfizu al-Asadovi. Aby se mohl funkce ujmout, změnila se kvůli tomu ústava jemu na míru, a to snížením potřebného věku. V referendu dostal v roce 2000 97,29 procenta hlasů. Pro milovníky podobných režimů je to důkaz toho, jak je oblíben a jak jsou jeho popularita a legitimita vysoké. Pro lidi, kteří takové režimy zažili nebo je znají, je to směšné. Ale co na tom, jeho otec Háfiz se dostal k moci v roce 1970 pučem,“ poznamenává Jandourek.

Celý komentář naleznete zde.

Sýrii řídí strana Baas, kterou má v moci vládní garnitura. V zemi jsou zatýkáni a zabíjeni odpůrci režimu. Mocenské složky ovládá náboženská menšina alavitů, kteří tvoří asi jen 13 procent populace. Ti, jež mají zkušenost s komunisty, ale nepřekvapí, že si právě takhle představují demokracii.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

20:47 Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová vypadla ze zábavného pořadu StarDance h…