Server: Tito dva politici ODS mohou dostat od Klause premiérské křeslo

26.09.2012 9:49 | Zprávy

Média stále důrazněji poukazují na možnost, že premiér Petr Nečas (ODS) skončí na smetišti dějin, ale vláda, kterou vede, možná přežije. Kdo ji povede? Server ČeskáPozice.cz spekuluje o dvou jménech, exministru spravedlnosti Jiřím Pospíšilovi a ministrovi průmyslu a obchodu Martinu Kubovi (oba ODS).

Server: Tito dva politici ODS mohou dostat od Klause premiérské křeslo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus

Nejpříhodnější doba k ostudnému odchodu Nečase z pozice premiéra představuje doba okolo krajských voleb. Prezident by pak mohl pověřit sestavením vlády nového politika. Rebelové, kteří ODS dnes spolu s Klausem vládu účinně udržují ve stavu klinické smrti, mohou na kongresu přijít s nápadem, že je třeba Nečase vyměnit, pročež budou moci argumentovat očekávaným propadákem v krajských volbách a přidají k tomu odkazy na ideové kořeny ODS, jak činí již dnes. Klausem nově jmenovaný budoucí premiér by pak mohl delegáty uplácet očekávanými ministerskými posty. A kdo by to mohl být?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Pokud zůstanete u moci

Můžete zaručit, že nebudete jakkoliv usilovat o přijetí Eura? Z toho vaše průzkumu se obávám, že už jste se podvolili snahám vašich koaličních partnerů Euro přijmout a čím dál víc se stává probruselskou stranou místo toho, jak jste se k politice EU stavili dřív – což mi bylo mnohem sympatičtější

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Podvedli nás?“ Babiš zaskočil publikum upřímností o covidu

10:40 „Podvedli nás?“ Babiš zaskočil publikum upřímností o covidu

„Stačí vám čtyři roky na to, abyste dal dohromady tenhle bordel?“ zeptala se při předvolební akci v …