Server: Za to, že se Babiš při hlasování o Krymu zdržel, může jeho omyl

1. 4. 2014 8:11

Za to, že při hlasování, v němž poslanci velkou většinou odmítli ruskou anexi Krymu, se Andrej Babiš zdržel, může zřejmě jeho omyl. V tu dobu byl totiž podle svých slov ve svém úřadu na Ministerstvu financí. Informuje o tom server Novinky.cz s tím, že šéf hnutí ANO se pouze zapomněl odhlásit z elektronického hlasovacího zařízení ve sněmovním sále.

Server: Za to, že  se Babiš při hlasování o Krymu zdržel, může jeho omyl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

Server vychází z elektronicky pořízeného dokumentu z uvedeného hlasování. Uvádí, že pokud se poslanec při odchodu ze sněmovního sálu neodhlásí pomocí tlačítka na stolku, elektronický systém takového poslance u všech hlasování zaznamenává jako přítomného, který se zdržel.

Server připomíná, že tentokrát pro usnesení hlasovala bezpečná většina 121 poslanců, ale v případě těsného hlasování by některý poslanec nemusel ovládnout své nutkání a zmáčknout tlačítko pro nebo proti za nepřítomného kolegu, který se neodhlásil.

Ale i kdyby poslanec tlačítko za nepřítomné kolegy nestisknul, i tak lze takto ovlivnit těsná hlasování. „Pokud totiž je poslanec svou kartou přihlášen, hlasovací zařízení to zaznamená a zvyšuje se tím počet hlasů potřebných ke schválení či odmítnutí daného bodu,“ upozornil server.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nejdříve škodolibé poznámky, teď jedna omluva za druhou. Čižinský, Pekarová Adamová a další šířili lež a doplatili na to

19:55 Nejdříve škodolibé poznámky, teď jedna omluva za druhou. Čižinský, Pekarová Adamová a další šířili lež a doplatili na to

Některým poslancům přišla z e-mailu předsedy SPD Tomia Okamury speciální vánoční nabídka, že si prý …