Skotové, do zbraně. Po referendu o EU se nejspíš chystají další veřejná hlasování

25.06.2016 15:59 | Zprávy

Před dvěma roky Skotové uspořádali referendum o možném odtržení od Velké Británie. Některé deníky se postavily za odtržení, jiné ho zarputile odmítaly. Situace se opakuje. Zastánců setrvání ve svazku s Anglií, Walesem a Severním Irskem bude podle všeho méně než tehdy. Za vypsání dalšího referenda se totiž postavil i skotský bulvární deník Daily Record, který před dvěma roky brojil proti rozdělení Velké Británie. Nyní volá do zbraně skotskou ministerskou předsedkyni.

Skotové, do zbraně. Po referendu o EU se nejspíš chystají další veřejná hlasování
Foto: telegraph.co.uk
Popisek: Vlajka Velké Británie a Skotska

Bulvární deník Daily Record volá na svých stránkách po tom, aby předsedkyně skotské vlády Nicola Sturgeon udržela svou zemi v EU. A dáma po zasedání kabinetu přislíbila, že udělá vše, co bude v jejích silách, aby toho dosáhla. „Rozhovory o setrvání v EU začnou bezprostředně,“ přislíbila Sturgeonová už krátce po ohlášení výsledků referenda o Brexitu.  

Skotsko bude také jednat s dalšími představiteli EU, aby bylo možné udržet vzájemné vztahy na co nejlepší úrovni. K jednání se skotskou předsedkyní vlády budou v příštích 14 dnech přizváni představitelé zemí EU. „Chceme dát jasně najevo, že si vysoce ceníme jejich přínosu pro skotskou ekonomiku, společnost i kulturu,“ uvedla.

Celý text v angličtině najdete zde.

Současně bude zřízen tým expertů, jenž se bude zabývat politickou a ústavní budoucností Skotska. Dáma je odhodlána zemi chránit. Je odhodlána udělat vše pro to, aby se Skotové uklidnili. Všem také slíbila, že zájmy Skotska bude důrazně hájit i u centrální vlády v Londýně.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Není na čase respektovat výsledek voleb s pokorou k voličům?

Napadlo vás, že takové komentáře jako třeba ten váš k výsledku evropských voleb u nás jen posilují opoziční politiky? Výsledky voleb se logicky nebudou líbit všem, ale proč hned urážet ty, co byli zvoleni a tím vlastně i ty, kteří je volili? Mně třeba přijde, že za úspěchem opozičních politiků stojí...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

11:50 Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

Vedle válečných obtíží čelí Ukrajina decimovaná ruskou armádou i obtížím ekonomickým. Bez pomoci záp…