Škromach si vyšlápl na šéfa Sobotku: Naslouchá nepřátelům Zemana

07.07.2013 9:28

Senátor a místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach má za to, že předseda strany Bohuslav Sobotka naslouchá odpůrcům prezidenta Miloše Zemana. V rozhovoru pro server Týden.cz poznamenává, že strana, která chce být většinovou silou v zemi, musí unést názorovou různorodost. Příliš se mu proto nelíbí ani tlak na ty členy ČSSD, kteří vstoupili do úřednické vlády Jiřího Rusnoka.

Škromach si vyšlápl na šéfa Sobotku: Naslouchá nepřátelům Zemana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Zdeněk Škromach
reklama

Senátor Škromach je přesvědčen, že situace okolo těch členů ČSSD, kteří vstoupili do úřednické vlády Jiřího Rusnoka, je zbytečně vyhrocená. Jde např. o Marii Benešovou, která zasedne v křesle ministryně spravedlnosti nebo Jana Kohouta, jenž nastoupí na post ministra zahraničí. Dočasné pozastavení jejich členství je podle Škromacha dostatečným krokem. Další vnitrostranické napětí už je prý způsobeno spíše tím, komu současný šéf strany naslouchá.

Když strana zavelí, Škromach je připraven

„Část lidí v ČSSD má názor, že by se šéf strany měl vyhraňovat vůči Miloši Zemanovi. Vladimír Špidla, Jiří Dienstbier a Ota Novotný se tím ani netají. Jde o lidi, kteří mají vliv v ČSSD a také na předsedu. Sociální demokracie ale musí být schopna unést různorodost názorů, pokud chce být většinovým proudem v české politice,“ míní Škromach.

Za zmínku stojí, že senátor nevylučuje své angažmá v možné příští sociálně demokratické vládě. Skutečnost, že v tuto chvíli nezasedá ve vládě stínové, podle něho nemusí být na překážku, protože skutečnou vládu sestavuje skutečný premiér po volbách. A nové volby dosud neproběhly.

„Je fakt, že už hodně pamatuji a mnohokrát jsem objel republiku a spoustu lidí ve straně znám. Často mám jiné názory, ale vždy se snažím být loajální vůči ČSSD. Byl jsem rád, když jsem na sjezdu získal takovou podporu. Je to závazek. Když strana zavelí, Škromach je připraven,“ uzavírá senátor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

18:17 Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

Někdejší první dáma Dagmar Havlová se velmi výrazně rozčílila na svém instagramovém profilu. Důvodem…