Šlachta s Ištvanem jsou jako pejsek s kočičkou, píše pravicový server

15.06.2013 15:15

Jan Klusáček si na serveru Pravý břeh.cz, jenž je názorově blízký ODS, klade otázku, jak se rodilo policejní obvinění tří bývalých rebelů ODS z korupce. Dospívá k závěru, že to připomíná slavnou pohádku, kde pejsek s kočičkou pečou dort.

Šlachta s Ištvanem jsou jako pejsek s kočičkou, píše pravicový server
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Nagyová a Roman Jurečko

„První obvinění, které policie vyšetřuje už několik měsíců na podnět advokáta Lásky (dříve zaměstnance Víta Bárty), je absurdní logicky i právně. Politické obchody jsou samozřejmou součástí života každé demokratické země (nedemokratické to řeší obráceně – nejsi pro, šup ke zdi nebo aspoň k lopatě), ostatně bez nich by nikdy nemohla vzniknout ani žádná koaliční vláda. Mají být tedy obviněni koaliční poslanci za to, že hlasují pro důvěru vládě výměnou za dohodnutý počet ministerských a náměstkovských postů?“ ptá se Klusáček.

Šílené obvinění Jany Nagyové

Autor jednoznačně trvá na tom, že na tyto dohody padá politická odpovědnost, nikoliv odpovědnost trestněprávní. Důkazem toho ostatně jsou i obdobné politické obchody z minulosti. Autor v této souvislosti připomíná, že se vlastně žádný trestný čin rozhodně nestal, kdyby tři rebelové hlasovali pro vládní návrh a následně se vzdali mandátu. Vztahovala by se na ně ještě imunita. Trvá snad policie na tom, že je to trestný čin, pokud se to stalo v opačném gardu?

Za stejně neuvěřitelné, ba šílené, považuje Klusáček obvinění Jany Nagyové ze zneužití pravomoci. Tvrdí, že je to asi totéž, jako kdyby o sledování své ženy požádal on sám. Z jeho strany by to trestný čin nebyl. Pokud by mu generálové Páleník a Kovanda vyhověli, už je to jasné porušení daných pravidel, ale autor připomíná, že je třeba ctít presumpci neviny, zvláště s ohledem na to, jak bohatou službu vlasti za sebou oba muži mají.

„A třetí obvinění? Pověstní kmotři Rittig a Janoušek se spokojeně nacházejí v zahraničí, a policie je nemá v úmyslu zadržet, jak potvrdil ředitel ÚOOZ na páteční tiskové konferenci. Ani nikdo z jejich podřízených obviněn nebyl a nejspíš ani nebude. Je to asi první případ v historii ČR, kdy policie nikoho nezadržela, nikoho neobvinila, jen vybrala bankovní schránky a trezory (údajně cca 150 mil. Kč v hotovosti a několik desítek kilogramů zlata),“ prohlašuje dále Klusáček.

Závěrem zdůrazňuje, že nám všem bude hodně špatně, podobně jako psovi, který snědl pohádkovému pejskovi a kočičce dort, pokud se ukáže, že policie nemá v  ruce nějaké závažnější důkazy a obvinění.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Roztržka ve studiu ČT: „Skáčete nám do řeči, dokud neřekneme, co chcete slyšet!“ Moravec přivedl do varu Filipa

15:35 Roztržka ve studiu ČT: „Skáčete nám do řeči, dokud neřekneme, co chcete slyšet!“ Moravec přivedl do varu Filipa

V první hodině Otázek Václava Moravce v České televizi se utkali první místopředseda hnutí ANO a pos…