Sládek, Cibulka, Kolotoč... Pane Štětino, pane Teličko, to jste dopadli

09.05.2019 12:55

Česká televize zveřejnila průzkum společnosti Kantar, který ukazuje volební potenciály jednotlivých stran. Stále vede ANO. Piráti jsou nad ODS. Sociální demokraté mají nad 10 %. A kdo dělá společnost hnutím Jaromíra Štětiny a Pavla Teličky? Cibulka, Sládek, Matějka a hnutí, které chce znovu zavést televizní pořad Kolotoč.

Sládek, Cibulka, Kolotoč... Pane Štětino, pane Teličko, to jste dopadli
Foto: Median
Popisek: Sněmovní volební model listopad/prosinec 2018 agentury Median
reklama

Respondentů v průzkumu bylo celkem 3 000, přičemž dotazování probíhalo formou telefonních hovorů v období od 4. dubna až do 25. dubna. Statistická odchylka se u malých stran pohybuje prý v rozmezí 0,7 procentního bodu, u větších stran až dvě procenta. Nejsilněji byli v průzkumu zastoupeni senioři nad 60 let, kterých bylo 31,6 %, naopak nejméně mladí lidé mezi 18 až 29 lety, kterých bylo jen 16 %. Další data v tabulce.

Anketa

Jaký máte vztah k německému národu?

12%
69%
hlasovalo: 14178 lidí
Volební potenciál byl definován takto: Aktuální volební potenciál ukazuje, kolik procent hlasů by strana mohla v současnosti hypoteticky získat ve volbách do Evropského parlamentu, pokud by se k ní přiklonili všichni lidé, kteří její volbu reálně zvažují a nevylučují účast u voleb. Výzkumná agentura dodává: Výsledky výzkumu je třeba vždy vztahovat k termínu sběru dat a chápat je jako aktuální volební potenciál ve volbách do Evropského parlamentu. Nejedná se tedy v žádném případě o prognózu výsledků voleb.

Nejsilnější stranou zůstává stále hnutí ANO s potenciálem 30 %. Kantar k tomu dodává, že voliči ANO a komunistů nejméně uvažují o volbě jiné strany. Následují Piráti s 23,5 %, dále ODS s necelými dvaceti a čtveřici uzavírá koalice STAN, TOP 09 a další s 18,5 %. Následuje velký schod a kolem deseti procent se pohybuje SPD, ČSSD a lidovci. Komunisté pak graf uzavírají s potenciálem 7 %. Potenciál 4,5 % dává průzkum straně PRO Zdraví a sport a 3 % Moravanům.

Následuje dlouhý výčet subjektů, jejichž volební potenciál nedosahuje 3 % a jsou seřazeny abecedně. Ze známějších je to například Alternativa pro Českou republiku 2017 Kláry Samkové, Demokratická strana zelených, Evropa společně europoslance Štětiny, HLAS europoslance Teličky, koalice Svobodní, Liberland a Radostné Česko, Pravý blok Petra Cibulky, Republikáni Miroslava Sládka, Romská demokratická strana, Strana nezávislosti České republiky Františka Matějky nebo TVŮJ KANDIDÁT Dana Konečného. Do této společnosti spadá i hnutí ANO, vytrollíme europarlament s programem typu „Zrušíme účtenkovku a místo ní zavedeme televizní soutěž KOLOTOČ“ nebo „Všechny úřední formuláře a dokumenty budou tištěny na jedlém papíře“.

 A na závěr: ochota jít k volbám. Zde jsou síly překvapivě vyrovnané. Velmi podobné procento lidí je přesvědčeno o tom, jestli k volbám určitě jít či nejít. Nadpoloviční většina respondentů se vyslovila, že k volbám pravděpodobně půjde.

Celý průzkum ZDE

Výsledků průzkumu si všiml i český novinář amerického původu Erik Best. „Štětina, Telička, Cibulka a Sládek, všichni mají podobný volební potenciál jak ANO, vytrollíme europarlament,“ píše na svém profilu.

Fotogalerie: - Šizení potravin podle EU

Europoslankyně Olga Sehnalová k dvojí kvalitě potr...
Zatím to vypadá, že se nic nezmění
Europoslankyně Olga Sehnalová k dvojí kvalitě potr...
Když výrobci vysvětlí, proč mají pro různé státy j...
Takže výmluvy typu jiných chutí východoevropanů zř...
Europoslankyně Olga Sehnalová k dvojí kvalitě potr...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kýbl nenávisti k Zemanovi a žádné argumenty! Hlásači neotřesitelné pravdy. Nevěřím. Ivan Vyskočil zametl s publicistou. A pak se vysmál Hrušínskému

8:24 Kýbl nenávisti k Zemanovi a žádné argumenty! Hlásači neotřesitelné pravdy. Nevěřím. Ivan Vyskočil zametl s publicistou. A pak se vysmál Hrušínskému

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Kdo seje vítr, sklízí bouři,“ říká k situaci v USA herec Ivan Vysk…