Sládek, Cibulka, Kolotoč... Pane Štětino, pane Teličko, to jste dopadli

09.05.2019 12:55

Česká televize zveřejnila průzkum společnosti Kantar, který ukazuje volební potenciály jednotlivých stran. Stále vede ANO. Piráti jsou nad ODS. Sociální demokraté mají nad 10 %. A kdo dělá společnost hnutím Jaromíra Štětiny a Pavla Teličky? Cibulka, Sládek, Matějka a hnutí, které chce znovu zavést televizní pořad Kolotoč.

Sládek, Cibulka, Kolotoč... Pane Štětino, pane Teličko, to jste dopadli
Foto: Median
Popisek: Sněmovní volební model listopad/prosinec 2018 agentury Median
reklama

Respondentů v průzkumu bylo celkem 3 000, přičemž dotazování probíhalo formou telefonních hovorů v období od 4. dubna až do 25. dubna. Statistická odchylka se u malých stran pohybuje prý v rozmezí 0,7 procentního bodu, u větších stran až dvě procenta. Nejsilněji byli v průzkumu zastoupeni senioři nad 60 let, kterých bylo 31,6 %, naopak nejméně mladí lidé mezi 18 až 29 lety, kterých bylo jen 16 %. Další data v tabulce.

Anketa

Jaký máte vztah k německému národu?

12%
69%
hlasovalo: 14145 lidí
Volební potenciál byl definován takto: Aktuální volební potenciál ukazuje, kolik procent hlasů by strana mohla v současnosti hypoteticky získat ve volbách do Evropského parlamentu, pokud by se k ní přiklonili všichni lidé, kteří její volbu reálně zvažují a nevylučují účast u voleb. Výzkumná agentura dodává: Výsledky výzkumu je třeba vždy vztahovat k termínu sběru dat a chápat je jako aktuální volební potenciál ve volbách do Evropského parlamentu. Nejedná se tedy v žádném případě o prognózu výsledků voleb.

Nejsilnější stranou zůstává stále hnutí ANO s potenciálem 30 %. Kantar k tomu dodává, že voliči ANO a komunistů nejméně uvažují o volbě jiné strany. Následují Piráti s 23,5 %, dále ODS s necelými dvaceti a čtveřici uzavírá koalice STAN, TOP 09 a další s 18,5 %. Následuje velký schod a kolem deseti procent se pohybuje SPD, ČSSD a lidovci. Komunisté pak graf uzavírají s potenciálem 7 %. Potenciál 4,5 % dává průzkum straně PRO Zdraví a sport a 3 % Moravanům.

Následuje dlouhý výčet subjektů, jejichž volební potenciál nedosahuje 3 % a jsou seřazeny abecedně. Ze známějších je to například Alternativa pro Českou republiku 2017 Kláry Samkové, Demokratická strana zelených, Evropa společně europoslance Štětiny, HLAS europoslance Teličky, koalice Svobodní, Liberland a Radostné Česko, Pravý blok Petra Cibulky, Republikáni Miroslava Sládka, Romská demokratická strana, Strana nezávislosti České republiky Františka Matějky nebo TVŮJ KANDIDÁT Dana Konečného. Do této společnosti spadá i hnutí ANO, vytrollíme europarlament s programem typu „Zrušíme účtenkovku a místo ní zavedeme televizní soutěž KOLOTOČ“ nebo „Všechny úřední formuláře a dokumenty budou tištěny na jedlém papíře“.

 A na závěr: ochota jít k volbám. Zde jsou síly překvapivě vyrovnané. Velmi podobné procento lidí je přesvědčeno o tom, jestli k volbám určitě jít či nejít. Nadpoloviční většina respondentů se vyslovila, že k volbám pravděpodobně půjde.

Celý průzkum ZDE

Výsledků průzkumu si všiml i český novinář amerického původu Erik Best. „Štětina, Telička, Cibulka a Sládek, všichni mají podobný volební potenciál jak ANO, vytrollíme europarlament,“ píše na svém profilu.

Fotogalerie: - Šizení potravin podle EU

Europoslankyně Olga Sehnalová k dvojí kvalitě potr...
Zatím to vypadá, že se nic nezmění
Europoslankyně Olga Sehnalová k dvojí kvalitě potr...
Když výrobci vysvětlí, proč mají pro různé státy j...
Takže výmluvy typu jiných chutí východoevropanů zř...
Europoslankyně Olga Sehnalová k dvojí kvalitě potr...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havlovy příjmy v roce 80? Olga Havlová je nevědomky vyzvonila policejnímu donašeči. Se posaďte, zhluboka nadechněte. Máme tajný, dosud nezveřejněný záznam estábáků

4:44 Havlovy příjmy v roce 80? Olga Havlová je nevědomky vyzvonila policejnímu donašeči. Se posaďte, zhluboka nadechněte. Máme tajný, dosud nezveřejněný záznam estábáků

CHARTA 77 Jak už ParlamentníListy.cz napsaly mnohokrát, socialistická tajná policie měla špicly prak…