Slovy Václava Havla: Naše země nevzkvétá, spustil nový předseda Starostů Rakušan. Gazdík mu přinesl stan

13.04.2019 13:02 | Zprávy

Hnutí Starostové a nezávislí si na sněmu v pražském hotelu Olšanka volí nové vedení. Dosavadní předseda Petr Gazdík již nechce pokračovat. O zásadní změnu se ale nejspíš jednat nebude – jediným kandidátem na předsedu byl dosavadní „dvojka“ starostenského hnutí, poslanec a starosta Kolína Vít Rakušan.

Slovy Václava Havla: Naše země nevzkvétá, spustil nový předseda Starostů Rakušan. Gazdík mu přinesl stan
Foto: archiv starosty
Popisek: Vít Rakušan

Gazdík hned na úvod sněmu vysvětlil své odstoupení tak, že chce hnutí dát nový impuls. „Nový impuls hnutí velmi, velmi prospěje. Končím dříve také z toho důvodu, abychom měli čas připravit se na krajské volby. Hnutí STAN má potenciál to vyhrát, můžeme v krajských volbách překreslit politickou mapu,“ burcoval z řečniště.

Připomněl, že hnutí STAN vzniklo z rozhodnutí několika starostů ve Zlínském kraji a velmi rychle se dokázalo stát celostátním politickým hráčem. Přitom za sebou nikdy nemělo žádného oligarchu.

Rakušan po poděkování Gazdíkovi představil svou vizi, jakou cestou by se Starostové měli nadále ubírat. Základem je podle něj spravedlivá společnost. „Spravedlivý neznamená, že mají všichni stejně, ale že není společnost ohýbána,“ vysvětlil delegátům. Varoval, že některé regiony začínají za jinými výrazně zaostávat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

David Smoljak byl položen dotaz

Co by teda měla ČR a EU udělat?

Jak zajistit spravedlivý mír a jak Ukrajině garantovat bezpečnost? Mluví o tom dost politiků, ale já upřímně nevím, co má být tou garancí? Spravedlivý mír chápu, jen se tedy obávám, že k němu asi nedojde. USA chce kapitulaci Ukrajiny a EU proto spravedlivý (ani jiný) mír nedělá nic.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Rakušan prokazatelně lhal“. Děsivé vzpomínky na střelbu na fakultě

16:42 „Rakušan prokazatelně lhal“. Děsivé vzpomínky na střelbu na fakultě

Spolek Věci zásadní v komentáři pro ParlamentníListy.cz připomíná dva roky od tragické střelby na FF…