Smlouva mezi protonovým centrem a VZP neplatí, rozhodl soud

1. 7. 2014 21:04

Podle rozhodčího soudu neplatí smlouva mezi Všeobecnou zdravotní pojišťovnou a protonovým centrem. Centru měla přinést téměř 15 miliardy korun. Spory ale zřejmě ještě nekončí.

Smlouva mezi protonovým centrem a VZP neplatí, rozhodl soud
Foto: Hans Štembera
Popisek: VZP

„Rozhodci konstatovali, že nemají pravomoc k rozhodování ve věci, protože smlouva o smlouvě budoucí, jejíhož plnění se Proton Therapy Center dožadovala, je absolutně neplatná. A to stejně tak jako rozhodčí doložka ve smlouvě obsažená,“ stojí v tiskové zprávě Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP).

Smlouva měla soukromému centru zajistit 15 miliard korun, VZP však od počátku tvrdí, že je neplatná. Podepsal ji Antonín Pečenka, kterého do pojišťovny poslal David Rath. Jenže Pečenka vystupoval ve smlouvě jak za VZP, tak za ministerstvo zdravotnictví, kde taktéž pracoval. Na konci loňského roku ho začala stíhat policie kvůli pokusu o zneužívání pravomoci.

Nyní VZP studuje verdikt rozhodců, který má skoro 50 stran. „Pro VZP a její klienty se tímto rozhodnutím nic nemění. Nadále platí již dříve deklarované ujištění ze strany pojišťovny, že protonovou terapii uhradí každému svému klientovi, kterému ji jako nezbytnou doporučí jedno ze třinácti českých a moravských komplexních onkologických center,“ uvedla.

Podle protonového centra ale spory zatím nekončí. „Je na straně VZP ČR a nyní i státu, zda chtějí skutečně léčit pacienty tak, jak je běžné v zemích EU, které mají o všech aspektech využívání protonové léčby jasno,“ píše se v prohlášení společnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

20:47 Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová vypadla ze zábavného pořadu StarDance h…