Smrdíš, štětko kolaborantská. Pavel Novotný naštval Foldynu, ten slibuje „tlusťochovi“ pomstu

31.05.2019 14:52

K velmi ostré přestřelce došlo na sociální síti mezi starostou pražské městské části Řeporyje Pavlem Novotným (ODS) a poslancem za ČSSD Jaroslavem Foldynou. Důvodem jsou slova poslance Foldyny na adresu Novotného ohledně jeho výroku, kdy požadoval kulku pro komunistického poslance Zdeňka Ondráčka.

Smrdíš, štětko kolaborantská. Pavel Novotný naštval Foldynu, ten slibuje „tlusťochovi“ pomstu
Foto: Repro Youtube
Popisek: Pavel Novotný
reklama

„U pana starosty Novotného, který je notoricky známý především vystrkováním své nahé, sulcovité prdele na veřejnosti, si to lze vysvětlit duševní nevyzrálostí, která je však vzhledem k jeho věku pravděpodobně již trvalým stavem,“ podotkl Foldyna. 

„Zlatá duševní nevyzrálost proti tomu být kolaborantská štětka a koště, kterého se štítí celý poslanecký klub. A smrdíš, Jardo,“ poznamenal k tomu Novotný.

„Starosta za ODS Novotný si neuvědomuje, že kdo s čím zachází, tím také schází. Reakci připravuji. Drzý tlusťochu, těš se,“ zareagoval Foldyna.

Pavel Novotný, DiS.

  • ODS
  • Největší miláček čtenářů nejnedůvěryhodnějšího webu v Evropě
  • starosta městské části

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček schytal kritiku za svou cestu do Doněcku z mnoha stran, velmi zostra pak k němu tehdy promluvil právě starosta pražské části Řeporyje Pavel Novotný (ODS). Nechyběla ani reakce Petra Macinky z Institutu Václava Klause či blogerky Lucie Sulovské. 

„Jsem pro obžalobu Zdenka Ondráčka z vlastizrady a po odsouzení na doživotí jeho usmrcení tajnou službou. A držte hubu, že někomu přeji smrt. Přeji, ale za tohle býval polní soud a rovnou kulka. Zm*d,“ uvedl Pavel Novotný. 

„Prosil bych, aby se pan předseda Petr Fiala okamžitě a poníženě omluvil rovněž za tato slova exponovaného člena ODS, a aby jej následně vyloučili, jak se nedávno stalo jejich standardem. Komunismus je sice svinstvo a komunisti jsou samozřejmě svině, ale přát někomu smrt pod lidovým soudem, tak to dělali vždy právě jen ti komunisti,“ poznamenal ke slovům Novotného Petr Macinka. Následně ještě dodal svůj další postřeh. „Zdeněk Hřib likes this. Vítejte v liberální demokracii,“ dodal.

„V normální zemi by samozřejmě někdo takový členem seriózní konzervativní strany být nemohl. Že je Ondráček donebevolající debil a na jeho chování by měl být paragraf je zcela vedlejší věc,“ dodala k tomu blogerka Lucie Sulovská. 

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček svou cestu do Doněcka, za kterou byl zkritizován ministrem zahraničních věcí Tomášem Petříčkem (ČSSD) i předsedou poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavem Kalouskem, hájí. „Jděte se bodnout, pane ministře,“ napsal nyní Ondráček Petříčkovi.

„Přátelé, tak podle ministra Petříčka dělám ostudu. Já tam do té válečné oblasti na vlastní nebezpečí přivezl hračky, omalovánky a pastelky dětským sirotkům – a on tam posílá miliony korun pro fašistické neziskovky, armádní výstroj a zbraně, kterými jsou zabíjeni rodiče těchto dětí. Kdo z nás je větší padouch? Jděte se bodnout, pane ministře!“ napsal zostra Ondráček.

Podle Petříčka Ondráček svou cestou dělá ostudu České republice. Video z přijetí poslance Ondráčka představitelem samozvané Doněcké lidové republiky Denisem Pušilinem se objevilo na Twitteru. Ondráček však podle Petříčka Českou republiku oficiálně nezastupoval. Doněcká lidová republika je totiž neuznaná. Ondráčkovi tam ale zahráli i českou státní hymnu. 

„Kromě videa s tímto ,úspěchem‘ nevím, jaký byl cíl jeho cesty,“ uvedl Petříček.

Poslanec Ondráček dělá ostudu České republice. Na této cestě oficiálně ČR nezastupoval. Kromě videa s tímto “úspěchem” nevím, jaký byl cíl jeho cesty. https://t.co/EIc0IcLut7

— Tomáš Petříček (@TPetricek) 15. května 2019

„Díky a bylo by fajn se od této cesty distancovat a promluvit s velvyslancem Ukrajiny,“ poznamenal k tomu na Twitteru také poslanec KDU-ČSL Jan Bartošek. „To je samozřejmé,“ odvětil mu Petříček.

„Tohle se blíží vlastizradě. Ústavní činitel, který přísahal na zákony ČR, jedná v přímém rozporu se zahraniční politikou státu a v zájmu cizí moci. O tyto hlasy (KSČM) se vláda opírá v Poslanecké sněmovně, takže se nic nestane. Pan ministr Petříček vydá bezzubé stanovisko a nechá se od nich podporovat dál. Přesto se budeme snažit, aby k tomuto skandálnímu chování svého člena Sněmovna zaujala stanovisko. Mlčet není možné,“ poznamenal k tomu následně také předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. 

Cesta komunistického poslance Zdeňka Ondráčka na území Ukrajiny ovládané proruskými separatisty není v souladu se zahraniční politikou české vlády ani podle premiéra Andreje Babiše (ANO). Premiér dnes na dotaz novinářů uvedl, že neví, kdo Ondráčka pozval a o jakou akci šlo. Problém by podle Babiše měl řešit Parlament vzhledem k tomu, že Ondráček je poslanec. Česká diplomacie se od cesty již distancovala, dnes se jí bude zabývat zahraniční výbor Sněmovny.

„Rozhodně to je na Poslanecké sněmovně, aby si tuto záležitost vyřešila. Ministerstvo zahraničních věcí nemá kompetenci a nemluví do parlamentní diplomacie. Můžeme pouze vyjádřit oficiální postavení a postoje vlády, která má odpovídat za zahraniční politiku naší země,“ řekl dnes novinářům minstr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

Ministr zopakoval, že česká diplomacie se od Ondráčkovy cesty distancuje. „Budu rád, když i pan Ondráček vysvětlí, co bylo cílem této cesty, protože tam nejel reprezentovat ani Sněmovnu, ani Českou republiku, ale mělo to znaky oficiální návštěvy,“ uvedl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr školství poděkoval PPF, zdůraznil úspěch Hamáčka, pak napadl stranického kolegu

17:11 Ministr školství poděkoval PPF, zdůraznil úspěch Hamáčka, pak napadl stranického kolegu

Robert Plaga miluje statistiky. To vyplývá z pohledu na jeho twitterový účet. V jedné z posledních n…