Sněmovna rozhodne o volbách v karanténě a o distanční výuce

20.08.2020 6:30 | Zprávy
autor: čtk

Senátoři by dnes měli zrychleně projednat možnosti hlasování pro lidi v karanténě v podzimních volbách a povinnost žáků účastnit se distanční výuky.

Sněmovna rozhodne o volbách v karanténě a o distanční výuce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Občané jdou k volbám do Senátu Parlamentu ČR

Horní komora má také vybrat nového předsedu Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ). Kandidáty jsou bývalý státní tajemník na ministerstvu vnitra Jiří Kaucký a současný místopředseda ÚOOÚ Josef Prokeš.

Očekává se, že horní komora parlamentu pravidla pro hlasování lidí v nařízené karanténě schválí podobně jako ve středu Sněmovna. Norma počítá s tím, že lidé v karanténě kvůli koronaviru budou moci hlasovat z auta, ve zvláštních volebních okrscích či u výjezdních komisí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Zloděj křičí "chyťte zloděje!

Je opravdu trefné, že podpisy pod peticí komentujete zrovna vy, když si sám platíte za navýšení lajků, což jste nepopřel ani ve vašem komentáři. Ale k dotazu. Neměl by ten sběr podpisů obecně, hlavně třeba v případě nominace na prezidenta být lépe ošetřen? Plánujete nějaké změny?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Milion chvilek, 33,5 milionu korun. Dva účty a čarování s pojmy

20:40 Milion chvilek, 33,5 milionu korun. Dva účty a čarování s pojmy

Milionové náklady na vytváření dopadu. Výroční zprávy Milionu chvilek jsou přehlídkou kreativní prác…