Sněmovní komise? To se politici dohodnou, že budou řešit jiné politiky, pálil v ČT Babišův Vondráček

18.07.2017 22:40

Zrodila se sněmovní komise, která si posvítí na nahrávky Andreje Babiše (ANO) s novinářem Markem Přibilem a na možné úniky informací ze živých policejních spisů. Má tato komise smysl, když Babiš stále tvrdí, že nikdy v ruce neměl žádný živý spis? V úterních Událostech, komentářích se o tom přeli místopředseda sněmovny Radek Vondráček (ANO) a poslanci Martin Plíšek (TOP 09) a Josef Zahradníček (KSČM).

Sněmovní komise? To se politici dohodnou, že budou řešit jiné politiky, pálil v ČT Babišův Vondráček
Foto: David Hora
Popisek: Andrej Babiš

Martin Plíšek je předsedou sněmovní komise, která si chce posvítit na nakládání s policejními spisy a na odposlechy Andreje Babiše a Marka Přibila. Jak Přibil, tak Babiš mají před komisí promluvit. Členy komise jsou i Vondráček a Zahradníček. Podle Plíška má tato komise smysl už proto, že získá informace o tom, jakým způsobem „obíhají policejní spisy“. „Máme pozvaných 13 hostů. Již příští úterý vyslechneme Marka Přibila, který už účast potvrdil,“ oznámil Plíšek.  

Vondráček byl podstatně skeptičtější. „Já jsem pro vznik této komise nehlasoval, ale jsem jejím členem za naše hnutí, abychom měli monitoring, co se v této komisi děje,“ uvedl Vondráček. Původním smyslem založení komise byl podle Vondráčka útok na předsedu jeho hnutí Andreje Babiše, ale teď se ukazuje, že by jednání mohlo být věcnější. „Uvidíme, jak dlouho nám to vydrží,“ konstatoval Vondráček.

Netajil se tím, že o fungování komise má jisté pochybnosti. „Jsme taková prázdninová komise... Dělat si ambice, že vyšetříme letité úniky, kde nám tady i on-line unikají informace z kauzy na ministerstvu školství, tak mám skepsi v tom, jestli to zvládneme,“ pokračoval Vondráček.

„To, co se stalo, zdvojuje trochu práci policie. Bylo by příjemné, kdybychom to konečně začali řešit u vicepremiéra. Prosím vás, je to nějaký útvar, kde se politici dohodnou, že budou řešit jiné politiky,“ pálil Vondráček do politické konkurence.

Plíšek si to však nenechal líbit. „Kdyby vláda udělala něco pro to, abychom nesledovali úniky ze živých vyšetřovacích spisů, tady mám na mysli především ministerstvo spravedlnosti hnutí ANO, tak bychom možná nemuseli zřizovat komisi, kterou tady pan kolega bagatelizuje.“

Všichni hosté se však shodli na tom, že úniky ze živých spisů jsou v demokracii nebezpečné.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejma: Zeman vyleze a bude zle. Slyšel jsem. Havel v kómatu? Pamatuju

7:51 Hejma: Zeman vyleze a bude zle. Slyšel jsem. Havel v kómatu? Pamatuju

Ondřej Hejma se ve své show nejdříve věnoval Petru Fialovi a jeho plánům do budoucna. Andrej Babiš m…