Snížíme vám dotace, sděluje EU nám či Polákům. A v Polsku zažily muslimky něco tak ošklivého, až je z toho stížnost

28.06.2017 10:08

Mít jiný názor než Evropská unie se nevyplácí. Na vlastní kůži to údajně brzy pozná Polsko, které rezolutně odmítá uprchlické kvóty. Hovoří se o tom, že v příštím návrhu rozpočtu Evropské komise dostane Polsko méně peněz. A to ještě v Bruselu nevědí o rasistickém chování v polském městě Lublin.

Snížíme vám dotace, sděluje EU nám či Polákům. A v Polsku zažily muslimky něco tak ošklivého, až je z toho stížnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace Muslimové proti terorismu. Předtím se několik muslimů zúčastnilo křesťanské bohoslužby v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně

S touto informací přišel polský rozhlas, podle kterého chce Evropská komise zesílit tlak na země odmítající uprchlické kvóty. Dlouhodobý návrh rozpočtu EU pro období po roce 2020 by měl být v Bruselu představen právě dnes. Méně peněz by však vedle Polska mělo obdržet i Maďarsko a Česká republika, které se rovněž staví proti povinným uprchlickým kvótám. Oficiální vysvětlení však prý bude, že země bývalého východního bloku obdrží méně peněz z důvodu brexitu.

Na Polsko si stěžuje nejenom Brusel, ale také muslimské dívky z Německa, které přijely na návštěvu památníku holocaustu do východní části země. Jak se nebohé a těžce zkoušené dívky svěřily rádiu Deustchlandfunk, hned několikrát se za svůj krátký pobyt v Lublinu staly terčem rasové nenávisti. Jedna z dívek utrpěla těžký šok, když na ni přímo na ulici plivl neznámý muž. Traumatizované dívce zlomilo srdce také to, že poblíž stál policista, a nijak proti onomu nestoudníkovi nezakročil.

Anketa

Podporujete Kocábovu petici Několik vět 2017?

2%
98%
hlasovalo: 22093 lidí

Další děsivá zkušenost potkala její kamarádku, která byla vyhozena z jednoho z lublinských obchodů, protože hovořila v perštině po telefonu se svým bratrem. „Mohla byste odejít? Rušíte ostatní zákazníky. Když jsem se jich zeptala, jestli to je kvůli tomu, že jsem cizinka a mluvila jsem naším jazykem po telefonu, tak řekli ano,“ cituje BBC výpověď mladé muslimky s tím, že podle lublinské policie si na chování zdejších obyvatel nikdo z dívek nestěžoval.

Ale to ještě není všechno, příkoří se obyvatelé Lublinu dopustili i na dalších muslimských dívkách z Německa, které jistě ctí německé zákony a nadřazují je nad své náboženství. Mladá muslimka si stěžovala, že jí odmítli prodat vodu, protože je cizinka. Jinou dokonce ohrožoval kdosi nožem. Zkrátka a dobře, vzorné německé občanky potkala hrůza málem srovnatelná s tím, co zažívají oběti znásilnění v Německu, které mají na svědomí vzorní muslimští migranti.

Německá výprava z berlínské školy neskrývá své rozhořčení. Ředitel školy Hans-Christian Jasch prohlásil, že je šokován, že se musely dívky setkat s rasismem zrovna při studiu holocaustu a návštěvě koncentračních táborů Majdanek a Treblinka. Dodal rovněž, že má v plánu stěžovat si na neomluvitelné chování „lublinských“ u polského velvyslance. Že Poláci k muslimům nemají příliš přátelský vztah potvrzují i polské úřady, podle kterých se počet nenávistných útoků proti vyznavačům islámu loni v porovnání s rokem 2015 zvýšil na dvojnásobek.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Láďa Vízek rozstřelil Piráty. Natvrdo v TV, až se přidali i další

20:50 Láďa Vízek rozstřelil Piráty. Natvrdo v TV, až se přidali i další

„V zájmu záchrany planety jsme se dobrovolně rozhodli snížit životní úroveň naší země,“ podoktl publ…