Sobotka je v politice dvacet let, a stejně nepochopil základní věci. Experti na bezpečnost žasnou nad premiérovým mailováním

8. 1. 2016 8:44

V reakci na hackerský útok na e-mailovou schránku premiéra Bohuslava Sobotky zjišťovala Mladá fronta Dnes, jak je to s internetovým zabezpečením státních institucí, jako je Hrad či Poslanecká sněmovna, zda ústavní činitelé procházejí pravidelným bezpečnostním školením nebo používají šifrované telefony.

Sobotka je v politice dvacet let, a stejně nepochopil základní věci. Experti na bezpečnost žasnou nad premiérovým mailováním
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka jde informovat sněmovnu o problémech migrace

Kvůli hackerskému útoku na premiéra sněmovní odbor informatiky rozeslal poslancům i všem zaměstnancům dolní komory, kteří se přihlašují do sněmovní sítě, instrukce, jak se bezpečně chovat na internetu a zvolit si heslo, které neposlouží jako snadná oběť hackerů.

Poslanci procházejí na začátku svého funkčního období bezpečnostním školením. „Dostanete parlamentní notebook a sněmovní technici vám ukazují přístup do vnitřního intranetu, ukazují vám používání sněmovního mailu nebo systému pro zadávání pozměňovacích návrhů,“ vysvětlil místopředseda Sněmovny Petr Gazdík.

Na šifrovaný mobil nebo na instrukce od zpravodajských služeb nemají řadoví čeští zákonodárci nárok. Lépe jsou na tom ovšem členové vlády. Šifrovaný mobil dostávají podle informací listu automaticky. A častější jsou také bezpečnostní školení. Sobotka, který je ve vrcholné politice už téměř dvacet let, jich jistě musel absolvovat několik.

I proto se bezpečnostní experti podivují tomu, že Sobotka používal ve velké politice na velká témata soukromý e-mail.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bugr pokračuje: Další svědectví o Okamurově akci s Le Penovou a Wildersem. Už to začíná být vyhrocené

19:55 Bugr pokračuje: Další svědectví o Okamurově akci s Le Penovou a Wildersem. Už to začíná být vyhrocené

Včerejší konference zástupců evropských protiimigračních stran z frakce Evropa národů a svobody (ENF…