Sobotka odmítl, že je se Zemanem "menší kamarád". V klíčových otázkách se prý shodují

14.07.2013 12:36

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka usedl ve studiu České televize proti moderátoru Otázek Václavu Moravcovi. V debatě se dostali ke vztahu prezidenta Miloše Zemana k Sobotkově straně a osobě samotného předsedy. Ten si rozhodně nemyslí, že by s prezidentem byl "menší kamarád", než Michal Hašek.

Sobotka odmítl, že je se Zemanem "menší kamarád". V klíčových otázkách se prý shodují
Foto: Ladislav Carda
Popisek: V Ostravě začal 37. sjezd ČSSD
reklama

„Máte pocit, že pro Miloše Zemana je nyní lepším přítelem než vy Michal Hašek?“ zajímal se Václav Moravec.  „O tom politika není, a rozhodně ne v ČSSD,“ ujistil Sobotka. Je prý přesvědčen, že v klíčových programových otázkách ČSSD s prezidentem nachází přirozenou shodu.  

Pak moderátora zajímalo, zda si nemyslí, že prezidenta rozčílily i „naschvály“ kalibru pozvání jeho odpůrců Jiřího Dienstbiera a Vladimíra Špidly do stínové vlády. „To nejsou žádné naschvály, to je právo předsedy strany sestavit si stínový kabinet,“ kroutil hlavou opoziční lídr.  

Vládu podle něj sestavuje předseda strany, a to i když má po vítězných volbách sestavit skutečnou vládu. „Tohle nebyl žádný vzkaz Miloši Zemanovi, ale voličům ČSSD, aby jí věřili,“ vysvětloval.

Podle něj je nesmyslné zatahovat ČSSD do války s levicovým prezidentem, kterého strana ve druhém kole prezidentských voleb podpořila.

Moderátor mu pak ještě připomněl ostré výroky hradního kancléře Mynáře, vygradované prohlášením, že Sobotka je stejně slabý, jako stisk jeho ruky. „Myslíte, že má cenu polemizovat s panem Mynářem?“ zeptal se Sobotka s úsměškem. Kancléř je podle něj placen z peněz daňových poplatníků a má vystupovat jako státní úředník, ne se angažovat politicky.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

21:02 Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

Moderátor Václav Moravec se zřejmě dopustil fámy, když informoval o slavné vyšehradské schůzce. Celá…