Sobotka promluvil s médii o návštěvě u prezidenta. A hradní Ovčáček pak naznačil, jak to bylo doopravdy

10. 12. 2014 22:01

Mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček se na sociální síti Facebook vyjádřil ke schůzce Miloše Zemana s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). Zatímco předseda vlády nebyl při setkání s novináři příliš konkrétní, Ovčáček přece jen trochu poodhrnul oponu ze setkání obou politiků.

Sobotka promluvil s médii o návštěvě u prezidenta. A hradní Ovčáček pak naznačil, jak to bylo doopravdy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mluvčí prezidenta ČR Jiří Ovčáček

Šéf vlády Sobotka po schůzce oznámil, že se budou nejvyšší ústavní činitelé země scházet častěji, aby příště Česká republika mluvila na mezinárodním poli jedním hlasem. Sobotka věří, že se to bude dařit. Naznačil také, že s prezidentem mluvil o dění kolem 17. listopadu letošního roku i o tom, co tomu předcházelo. Odmítl však být konkrétnější.

Stojí za pozornost, že Ovčáček popsal schůzku poněkud jinak. Zdůraznil mimo jiné, že nešlo o žádné zvláštní jednání, ale o standardní konzultační schůzku.

„Pan premiér nezmínil po celou dobu schůzky žádný z podstatných rozdílů mezi panem prezidentem a jím v oblasti zahraniční politiky. Během dnešní diskuze na Pražském hradě se pan premiér i pan prezident nezmínili o událostech 17. listopadu 1989. O výrocích pana prezidenta nepadla jediná věta," shrnul Ovčáček obsah schůzky.

Co přesně napsal Jiří Ovčáček o schůzce na Facebook:

Pan prezident se setkal na Pražském hradě na pravidelné, standardní konzultační schůzce s panem premiérem. Tato setkání budou pokračovat i v budoucnu. Tématem debaty byla zahraniční politika. Pan premiér nezmínil po celou dobu schůzky žádný z podstatných rozdílů mezi panem prezidentem a jím v oblasti zahraniční politiky.
Během dnešní diskuse na Pražském hradě se pan premiér i pan prezident nezmínili o událostech 17. listopadu 1989. O výrocích pana prezidenta nepadla jediná věta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Demonstrace před parlamentem? Zcela nezákonná. Zkušená pořadatelka Lenka Procházková srovnává s vlastní zkušeností a hovoří o metodách z Majdanu

21:48 Demonstrace před parlamentem? Zcela nezákonná. Zkušená pořadatelka Lenka Procházková srovnává s vlastní zkušeností a hovoří o metodách z Majdanu

Nad tím, že desítkám demonstrantů umožnili policisté ve středu 11. července oblehnout hlavní vchod d…