Sobotka se sejde s europoslanci, proberou migraci

09.10.2015 6:02

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se dnes setká s českými europoslanci. Bude s nimi mluvit o migrační krizi, využívání a rozvoji digitálních technologií nebo energetické spolupráci v rámci Visegrádské skupiny (V4). Premiér se s europoslanci poprvé setkal loni na začátku června. Dnešní schůzka je podle tiskového odboru vlády první pracovní schůzkou.

Sobotka se sejde s europoslanci, proberou migraci
Foto: Radim Panenka
Popisek: Bohuslav Sobotka v USA
reklama

Jde o druhé setkání pana premiéra s europoslanci. První schůzka byla spíše seznamovací, toto setkání bude první ryze pracovní,“ řekla ČTK Michaela Horáková z tiskového odboru. Zatím není jasné, zda se schůzky v Poslanecké sněmovně zúčastní všech 21 českých europoslanců.

Evropský parlament se podílí na schvalování legislativy Evropské unie. Společně s Radou ministrů také rozhoduje o evropském rozpočtu. Své zástupce mají v Bruselu všechny české parlamentní strany kromě Úsvitu – Národní koalice a hnutí Svoboda a přímá demokracie. Jednoho europoslance má mimoparlamentní Strana svobodných občanů.

V europarlamentu jednotlivé národní strany spolupracují v rámci parlamentních frakcí. Tyto frakce nebo také skupiny fungují podobně jako poslanecké kluby v českém parlamentu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

17:26 Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

Komentátor Petr Holec se domnívá, že strana Pirátů je stranou, která je založená na bonzáctví. Předs…