Sobotkova vláda dělně pracuje, lid tleská a volá „hurá“? Čelným ministrům stoupla popularita, hlásí STEM

01.02.2017 12:52

Většina členů Sobotkovy vlády byla lépe hodnocena v lednu než při posledním průzkumu prováděném v říjnu. Vyplývá to z lednového průzkumu agentury STEM.

Sobotkova vláda dělně pracuje, lid tleská a volá „hurá“? Čelným ministrům stoupla popularita, hlásí STEM
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Nejvíce příznivé hodnocení posílilo u ministra obrany Martina Stropnického (ANO), u ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové (ANO), ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) a ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové (ČSSD).

Bez výraznějších změn zůstalo hodnocení předsedů vládních koaličních stran. Ministr financí Andrej Babiš je stále nejlépe hodnoceným politikem. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je na třetím místě za lépe hodnoceným ministrem obrany Martinem Stropnickým (ANO). Místopředseda vlády Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) (i přes stejné hodnocení) klesl na deváté místo žebříčku kvůli tomu, že u některých členů vlády nastalo zlepšení.

Předseda hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš je stále i přes mírné oslabení pozitivních názorů v posledních měsících nejpopulárnější osobností české politické scény. Na druhém místě zůstává ministr obrany Martin Stropnický, který díky zlepšení hodnocení získal odstup od třetího v pořadí, premiéra Bohuslava Sobotky.

Průzkum ZDE

Na dalších místech jsou pozice jednotlivých politiků vyrovnané. Lidé hodnotí stejně ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka, ministryni pro místní rozvoj Karlu Šlechtovou a ministryni práce Michaelu Marksovou. Za touto trojicí mají jen těsný odstup ministr vnitra Milan Chovanec a opoziční politik Tomio Okamura.

„Celkově je možné říci, že podle výsledků lednového průzkumu hodnotí česká veřejnost členy vlády premiéra Bohuslava Sobotky lépe než v říjnu, kdy bezprostředně po krajských volbách byla veřejnost k členům vlády poněkud kritičtější,“ uvádějí autoři průzkumu.

Průzkum přinesl také zajímavé zjištění. Totiž že nové členy vlády, ministra zdravotnictví M. Ludvíka a ministra pro lidská práva J. Chvojku, nezná třípětinová většina veřejnosti.

Výzkum agentury STEM byl proveden na reprezentativním souboru obyvatel České republiky starších 18 let ve dnech 11. až 23. ledna 2017.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schůzka Václava Havla s lidmi z KGB. Čalfa zamkl dveře a začal vyhrožovat poslancům. Výbušný dokument o Listopadu, vysílaný ČT

10:39 Schůzka Václava Havla s lidmi z KGB. Čalfa zamkl dveře a začal vyhrožovat poslancům. Výbušný dokument o Listopadu, vysílaný ČT

Konspirace 89. Dokument připravený Andreou Sedláčkovou měl divákům České televize vyvrátit různé dez…