Sobotku čeká šestá schůzka s bavorským premiérem

03.05.2017 7:31

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se dnes pošesté během svého mandátu setká s ministerským předsedou Svobodného státu Bavorsko Horstem Seehoferem. Sobotka chce se Seehoferem mluvit mimo jiné o modernizaci železnice mezi Prahou a Mnichovem a rozvoji obchodních vztahů.

Sobotku čeká šestá schůzka s bavorským premiérem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka
reklama

Seehofer se během návštěvy Česka setká i s místopředsedou vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavlem Bělobrádkem, ministrem kultury Danielem Hermanem a ministrem zemědělství Marianem Jurečkou (všichni KDU- ČSL). Bavorský premiér bude jednat také s předsedy obou komor Parlamentu.

Česko a Bavorsko po desetiletí rozděloval názor na poválečné dějiny a vysídlení Němců z Československa. Většina vysídlených se usadila právě v Bavorsku a tamní premiér je tradičním patronem sudetských Němců. O prolomení diplomatických ledů se v roce 2010 postaral Seehofer oficiální návštěvou Prahy.

Nyní jsou vztahy mezi Prahou a Mnichovem dobré a vzájemné návštěvy premiérů se konají každoročně. Loni se Sobotka se Seehoferem setkali třikrát, naposledy v říjnu, když společně zahajovali v Norimberku výstavu pořádanou u příležitosti 700. výročí narození císaře Karla IV.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…