Šok: Zrušit emisní povolenky, pálit uhlí, využívat jádro, zaznělo ze STANu

25.08.2022 13:43 | Ze sítí

O pokračování pálení uhlí či zrušení nebo dokonce pozastavení systému emisních povolenek hovoří na svém twitterovém účtu senátor Zdeněk Hraba (STAN). Podle něho je čas začít se chovat pragmaticky.

Šok: Zrušit emisní povolenky, pálit uhlí, využívat jádro, zaznělo ze STANu
Foto: STAN
Popisek: Zdeněk Hraba

„Je čas se vykašlat na budovatelské klimatické proklamace a začít se chovat pragmaticky. Evropa by měla začít naplno využívat jaderné elektrárny, k tomu bohužel i pokračovat v pálení uhlí, zrušit či aspoň pozastavit systém emisních povolenek a rychle inovovat, abychom mohli pozvolně přejít na nové zdroje energie,“ poznamenal na svém twitterovém profilu senátor za STAN Zdeněk Hraba.

Na jeho slova následně zareagoval mimo jiné kolega z horní komory Václav Láska. „Je to tak! Pojďme zachránit klid a pohodlí dnešních padesátníků a obětovat životy našich dětí,“ napsal Václav Láska.

Piráti a STAN měli před volbami jako koalice silně zaměřený klimatický program. Senátor Hraba byl nicméně Piráty vnímán mnohokrát velmi negativně, i on se na oplátku ozýval proti nim. Například krátce po sněmovních volbách byl velmi kritický k pirátskému výsledku a nechal se slyšet, že k Pirátské straně láskou nijak nehoří. „Takže nedokážu odhadnout, jakou roli budou mít Piráti při vyjednávání o nové vládě. Myslím si, že by to mělo být adekvátní jejich volebnímu výsledku,“ poznamenal tehdy Hraba.

Piráti a Starostové a nezávislí šli přitom do voleb společně, vlivem kroužkování však pronikli do Sněmovny většinově zástupci STAN.

To, že Hraba se s Piráty zrovna nemusí, bylo patrné například v srpnu loňského roku. Když se totiž Hraba pochlubil, že hlasoval pro zákon třikrát a dost, neozvali se jen pracovníci neziskovek a aktivisté, ale také členové Pirátů. Vadilo jim, že Hraba je uveden jako garant pro spravedlnost a justici. Jeden z pirátských zakladatelů tehdy dokonce uvedl, že Hrabou se zabývá celorepublikový výbor, a to už od jeho vyjádření k „českému Floydovi“. 

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Výdaje ze státního rozpočtu

Dobrý den, velice si vážím Vaší práce a toho, že vždy, co říkáte, máte doloženo grafy. Můžete zveřejnit graf nejvyšších 10 až 20 měsíčních výdajů z kapitol rozpočtu a pak to stejné u příjmů? Stále se jen přetřásají náklady na důchody. A co ostatní výdaje? Kam se ztrácí všechny peníze přijaté do rozp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Blažek a zasahování do živých kauz? Zřejmě šlo o něco jiného. Ostrý vzkaz „chvilkařům“

18:50 Blažek a zasahování do živých kauz? Zřejmě šlo o něco jiného. Ostrý vzkaz „chvilkařům“

Nařčení ze zasahování do živých kauz a ze střetu zájmů čelí ministr spravedlnosti Pavel Blažek. On s…