Šokující dohra TV dokumentu o Jiřím Kajínkovi

13.11.2017 13:30

FTV Prima se rozhodla odvysílat rozhovor s nájemným vrahem Jiřím Kajínkem. Tento zločinec byl sice původně odsouzen na doživotí, ale prezident Miloš Zeman se rozhodl vraha dostat z vězení a udělil mu milost. S podmínkou, že žádný další zločin nespáchá. Jinak by se do vězení vrátil. Zpověď jednoho z nejznámějších zločinců v dějinách České republiky prý sledoval rekordní počet diváků. Na pořad reagovali dokonce i někteří politici.

Šokující dohra TV dokumentu o Jiřím Kajínkovi
Foto: repro TV Prima, tan
Popisek: Dokument Já, Kajínek
reklama

V neděli večer odvysílala FTV Prima první část exkluzivní televizní zpovědi odsouzeného nájemného vraha Jiřího Kajínka. Sledovalo ji prý přes milion diváků, přesněji řečeno 1,3 milionu diváků.

„Příběh Jiřího Kajínka nalákal v neděli večer rekordní počet diváků hned ke třem primáckým pořadům. První díl exkluzivní zpovědi Jiřího Kajínka si nenechalo ujít 1 305 000 diváků (share 28,47 %) v CS15+. Jedná se o historicky nejsledovanější dokument a druhý nejsledovanější pořad tohoto roku,“ napsala v tiskové zprávě televize.

Rekordní sledovanosti dosáhl i navazující pořad Očima Josefa Klímy, kde známý publicista popisoval zločiny 90. let minulého století. Rekordní sledovanosti dosáhly také Krimi zprávy, ve kterých se Klíma po nějaké době znovu setkal s Jiřím Kajínkem. Po Kajínkově propuštění si pánové tak trochu vjeli do vlasů. Dokud byl ve vězení, vyjadřoval Klíma pochybnosti o kauze Jiřího Kajínka. Když se Kajínek ocitl na svobodě, Klíma doplnil, že má své pochybnosti i o tom, že je Kajínek nevinen.

Anketa

Odvádí zpravodajství ČT dobrou práci?

hlasovalo: 13974 lidí

Předseda poslaneckého klubu komunistů Pavel Kováčik televizi za Kajínkovu exkluzivní zpověď vyčinil. Nelíbilo se mu totiž, že se autoři pořadu pokusili udělat z kriminálníka v podstatě akčního hrdinu; a to rozhodně není dobře.    

„Z člověka, který soustavně porušoval zákony, se autoři pokusili vytvořit akčního hrdinu, jenž okrádal bohaté, stát a pojišťovny. Tento pokroucený pohled, který nám předložili autoři, skýtá i skrývá nebezpečí. Mladí lidé hledají své idoly, pokud nemají dobré zázemí rodiny, mohou tedy snadno podlehnout vlivu tohoto pokřiveného ideálu Kajínka. A jeho zákony nerespektující minulost neradno opakovat. Pouze vypnout či přepnout obrazovku není řešením, jen ochranou našeho zdravého rozumu a duševního zdraví,“ varoval Kováčik.

V podobném duchu se vyjádřil také lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský. Po chvíli sledování prý raději televizi vypnul, protože získal dojem, že se sám Kajínek vidí snad v roli Jana Husa, trpitele, a televize z něj dělá Jánošíka nebo Robina Hooda.

„Mám dojem, že se nám TV Prima snaží v novém dokumentu o Kajínkovi namluvit, že je to Jánošík nebo Robin Hood. Možná, podle samotného Kajínka, Jan Hus. A poté, co drbal beránka a říkal, že je hodný jako on, jsem to vypnul...,“ napsal znechuceně europoslanec a sociální síti Facebook.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milan Kubek: Roušky i v létě, nezdivočet jako vloni! Očkovaní po první dávce zatím nejsou bezpečné osoby

21:30 Milan Kubek: Roušky i v létě, nezdivočet jako vloni! Očkovaní po první dávce zatím nejsou bezpečné osoby

„Negativní roli v loňském roce sehrály krajské volby, kdy vláda nechtěla přijímat nepříjemná rozhodn…