Sorosovská neziskovka se inspiruje na Klinice. A ještě se tím chlubí, zjistil novinář

1. 3. 2018 22:59

Komentátor Jiří X. Doležal se na serveru Reflex.cz rozepsal o „obecně prospěšné“ Otevřené společnosti. Ta podle jeho slov nabádá k hulvátství vůči ženám.

Sorosovská neziskovka se inspiruje na Klinice. A ještě se tím chlubí, zjistil novinář
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří X. Doležal

Co Doležala podle jeho slov zaujalo, je skutečnost, že se tito neomarxisté, jak je nazývá, nechávají inspirovat ultralevičáky z Kliniky. „Propojení mezi neomarxisty a extrémní ultralevicí je potvrzené samotnou ředitelkou Otevřené společnosti,“ míní Doležal a popisuje Otevřenou společnost. Ta, jak uvádí, patří k vyhlášeným nevládním subjektům, které bojují za lepší svět. 

„O tom ostatně vypovídá i seznam oblastí, kterým se věnuje. Právo na informace. Otevřené příležitosti pro Romy. Jak zůstat člověkem v síti dluhů. No a konečně: Prosazování genderové rovnosti. A právě téma genderové rovnosti, které mne fascinuje, mne přivedlo na jejich server. Konkrétně na projekt Genderman,“ popsal svou cestu k Otevřené společnosti Doležal. 

Popisuje, jak je vyhlášena soutěž, v níž má veřejnost nominovat konkrétní muže. „Chceme zviditelnit muže, kteří se rovnoprávnosti žen a mužů nebojí a podporují ji. Nominujte podporující výrok konkrétního muže pronesený na veřejnosti, v médiích, videu, blogu, textu, článku, na sociálních sítích. Doložte jej odkazem nebo připojenou přílohou,“ zmiňuje Doležal pravidla. Cílem soutěže je, jak cituje, zviditelňovat a propojovat muže, kteří ženy vidí jako rovnocenné partnerky, nikoliv jako druhé pohlaví. Muže schopné sebereflexe, kteří feminismus nevnímají jako strašáka, ale jako inspiraci.

„Vůbec jsem nerozuměl – mě ženy inspirují celý život a snažím se být spíš gentlemanem než gendermanem. Co to vlastně je? Stáhl jsem si ze serveru manuál, jak se jím stát. Příručka gendermana zase obsahuje kvanta benecacatistických bludů formulovaných na té nejvyšší míře obecnosti,“ popsal Doležal, podle jehož výkladu se slůvkem genderman rozumí hulvát, který se k ženám chová jako nevycválaný dobytek. 

„Když jsem zjistil, že Otevřená společnost propaguje hulvátství k ženám, ztratil jsem o projekt zájem. Ale než jsem zavřel okno prohlížeče, najednou jsem zaznamenal opravdu zajímavou informaci. K projektu vznikla diskusní skupina a benecacatisté o ní píšou: ‚Svépomocná a sebepodpůrná skupina vznikla na základě dlouhodobého zájmu Otevřené společnosti o téma Muži a rovnost žen a mužů a diskuse v prostorách žižkovské Kliniky, která se konala v květnu 2016.‘,“ povšiml si ještě Doležal s tím, že si všiml i banneru vlády České republiky. A všiml si u toho, kdo všechno přispívá na činnost Otevřené společnosti. 

Původní text ZDE.

„Evropská unie. Ministerstvo práce a sociálních věcí. Open Society Foundations (logo uvedeno dvakrát). Nadace Open Society Fund Praha (logo uvedeno dvakrát). Norské fondy. Gender studies. Nadace Michaela Kocába,“ jmenuje namátkou Doležal. Dodejme, že Open Society Fund je hlavním neziskovkovým řetězcem miliardáře George Sorose.

Závěrem pak přidal korespondenci s ředitelkou Martou Smolíkovou, jíž se zeptal, jak to že daňový poplatník platí jejich spolupráci s extremisty z Kliniky. „Mezi Otevřenou společností a centrem Klinika nebyl a není žádný formální vztah ani finanční plnění. V roce 2016, kdy se diskuse konala, jsme ani podporu Úřadu vlády neměli,“ odpověděla mu Smolíková. 

„Jasně – takže besedovali s extremisty bez státní podpory, ale jejich nápady typu Genderman z bohaté diskuse ve squatu už byly realizovány ‚za podporu‘. Jasný. Je hezké, že se neomarxismus za naše peníze takhle postavil do jednoho šiku s ultralevicovými extremisty, ale je to zcela nevyvážené,“ uzavřel Doležal.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberál byl Havel, vy ne! Saša Vondra pošimral „kavárnu“. A Piráty nepotěší. Ani Gretu

15:22 Liberál byl Havel, vy ne! Saša Vondra pošimral „kavárnu“. A Piráty nepotěší. Ani Gretu

Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) se obul do Zelených i do dnešních liberálů. Prý ve skutečnosti žá…