Soud vynese verdikt v kauze stavebních zakázek brněnské firmy

19. 2. 2015 8:43

Brněnský městský soud dnes vynese rozsudek v případu sedmi lidí obžalovaných z machinací při sjednávání veřejných zakázek pro brněnský Biofyzikální ústav Akademie věd ČR a pro radnici Brno-Starý Lískovec. Podle obžaloby zakázky nezákonně získaly firmy podnikatele Petra Kratochvíla. Mezi obžalovanými je také zástupce ředitele ústavu Dalibor Krejčí a úřednice radnice Renata Weisová. Všem hrozí až tři roky vězení. Šlo o zakázky za celkem 15 milionů Kč. Informuje o tom ČTK.

Soud vynese verdikt v kauze stavebních zakázek brněnské firmy
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Spis uvádí, že Kratochvíl v letech 2012 až 2013 po domluvě s Krejčím a Weisovou získal od ústavu a radnice lukrativní zakázky pro své stavební firmy KP stavby a Tremon. Zjistil si údajně od nich částky, za které by byly schopny projekty dodat jiné firmy, a přišel pak na jednání s finančně nejvýhodnější nabídkou. 
    
Kromě Kratochvíla, Krejčího a Weisové stojí před soudem další čtyři podnikatelé. Jde o Kratochvílovy známé, kteří také vlastní stavební firmy. Podle policie se účastnili jednání o zakázkách, na které ale dodali své podklady tak, aby zakázku dostal Kratochvíl. Ten před soudem odmítl vypovídat. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: bra, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

16:59 „Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

REPORTÁŽ Za oponou války. Tak se jmenuje kniha novináře, zahraničního zpravodaje ČT Jakuba Szántó, p…