Spiknutí! Britský bulvár varuje před nápadem jedné baronky

02.08.2016 21:52

Baronka Patience Wheatcroftová, členka horní komory britského parlamentu – Sněmovny lordů, nabídla v deníku The Times cestu, jak se Britové ještě mohou vyhnout odchodu z EU. Nevolená horní komora prý ještě může zablokovat spuštění článku 50 Lisabonské smlouvy. Slova baronky převzala řada britských i světových médií. Mezi nimi i server bulvárního deníku The Sun.

Spiknutí! Britský bulvár varuje před nápadem jedné baronky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Brexit, ilustrační koláž

„Domnívám se, že můžeme zbrzdit spuštění článku padesát, pokud bude Brexit projednávat Parlament. ... Mám za to, že většina členů Sněmovny lordů je pro setrvání Velké Británie v EU,“ vyjádřila se baronka, zastupující v horní komoře Konzervativní stranu, pro The Times. Svými slovy se ve Spojením království postarala o palcové titulky v médiích. Bulvární The Sun neváhal v souvislosti s baronkou mluvit dokonce o spiknutí nevolených členů horní komory parlamentu.

Celý text najdete zde

V říjnu by měl britský Vrchní soud rozhodnout o tom, zda vláda premiérky Theresy Mayové může spustit článek 50 o vystoupení z EU bez toho, aby se k tomu vyjádřily obě komory parlamentu. Jestliže soudci zkonstatují, že je vyjádření obou komor nezbytné. novou britskou premiérku možná pořádně rozbolí hlava, protože horní komora parlamentu může celý proces notně zbrzdit, byť ho nemůže zcela zastavit. Právě na tento fakt naráží baronka Patience Wheatcroftová, podle které by se tak mohl otevřít prostor k dalšímu zvažování možného odchodu ostrovního království z EU.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kontrola nad tím, kolik migrantů tu je? Není. Pelikán řekl, odkud migranti létají. A také, jak se do toho „pletou“ neziskovky

17:55 Kontrola nad tím, kolik migrantů tu je? Není. Pelikán řekl, odkud migranti létají. A také, jak se do toho „pletou“ neziskovky

Arabista Petr Pelikán poskytl rozhovor serveru Info.cz. Prohlásil v něm mimo jiné, že podle jeho náz…