Ostatní členové bankovní rady si vydělali od dvou milionů do 2,9 milionu čistého. Ze současných členů obdržel nejméně bývalý premiér Jiří Rusnok, který se stal členem bankovní rady s účinností od loňského 1. března. Bývalá členka rady Eva Zamrazilová, které skončilo funkční období loni 28. února, dostala v čistém vyjádření 364.179 korun.
Celkové mzdové náklady včetně náhrad a ostatních osobních výdajů na zaměstnance ČNB loni představovaly celkem 921 milionů korun. Náklady na vzdělávání zaměstnanců vzrostly meziročně o 1,9 milionu na 25,5 milionu korun. Ke konci roku zaměstnávala banka 1321 zaměstnanců, 59 lidí méně než o rok dřív. V letošním roce chce nabírat lidi do nově vzniklého útvaru restrukturalizace, který bude mít na starosti řešení případných krizových situací finančních firem.
ČNB uzavřela loňské hospodaření se ziskem 56,6 miliardy korun. Úkolem ČNB je vedle měnové politiky a vydávání peněz rovněž regulace finančního trhu. Banka vykonává dohled nad bankovním sektorem, kapitálovým trhem, pojišťovnictvím, penzijním připojištěním, družstevními záložnami, institucemi elektronických peněz a devizový dohled.
Hrubá a čistá mzda členů bankovní rady ČNB v roce 2014:
|
Tento článek je uzamčenČlánek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme. reklama
autor: jav, čtk JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz
Vážený pane poslančesnaha vypovědět či přeprodat F-35 z programového prohlášení vypadla, proč? Vy s tím souhlasíte? Petr Kryl Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.
Další články z rubriky
12:15 „Nepochopili, že prohráli.“ Gulyáš a sundání ukrajinské vlajkyHerec Michal Gulyáš ve svém novém videu shrnul dění uplynulého týdne – od podpisu koaliční smlouvy a… reklama
reklama
|




