Sprosťáctví některých politiků nezná mezí. Jiří Paroubek žasne nad tím, co se odehrává na Plzeňsku při návštěvě prezidenta

19.10.2017 17:08

Na serveru Vaševěc.cz se bývalý předseda ČSSD a premiér Jiří Paroubek vyjádřil k úrovni některých veřejně neznámých politiků pravice, kteří při návštěvě prezidenta v Plzni odmítli přijít na krajský úřad, kde se měli společně setkat.

Sprosťáctví některých politiků nezná mezí. Jiří Paroubek žasne nad tím, co se odehrává na Plzeňsku při návštěvě prezidenta
Foto: hns
Popisek: Jiří Paroubek v půlnočním rozhovoru

Na oběd s ním odmítli jít tři politici a další tři výtečníci na setkání s ním vůbec nepřišli. Ne že by to byla taková škoda, krajský úřad jistě ušetřil. Sprosťáctví se však projevovalo i v návrzích z řad krajských zastupitelů krajů, například u Mariana Jurečky z KDU-ČSL, který olomouckému hejtmanovi jako zastupitel Olomouckého kraje navrhl prezidentovu již naplánovanou návštěvu v Olomouckém kraji vůbec nehradit.
 
To, že prezident při svých krajských návštěvách zároveň uskutečňuje také volební kampaň, může být pravda. Ale upřímně, to má být prezident celou řadu měsíců v klauzuře zavřen na Hradě v Praze, aby nešel na oči svým spoluobčanům? Lidé jej nota bene zvolili na pět let, a nikoli na dobu, kdy začíná pomyslná volební kampaň před prezidentskými volbami. To, že má prezident jezdit mezi lidi, je zřejmé. On je reprezentantem státu. 
 
Prezident Zeman v této věci odpověděl hejtmanovi dobře. Není jediným evropským politikem, který se domnívá, že přijetí Krymu do svazku Ruska je hotová věc. A že tedy nemá smysl za tento problém pomyslně krvácet, a už vůbec ne bojovat. To, že je připojení Krymu podle mezinárodního práva protiprávní, to je samozřejmě věc názoru a i prezident tento názor vyjádřil. Stejně tak je protiprávní například to, jak bylo před lety z Jugoslávie vyrváno Kosovo obydlené z 90 % albánským obyvatelstvem. 
 
Ostatně Schwarzenbergovo ministerstvo zahraničí přesto Kosovo uznalo jako samostatný stát a navázalo s ním diplomatické styky. Na Krymu jsou koneckonců národnostní poměry podobné jako v Kosovu... A o tom svědčí také výsledek Západem neuznaného a neuznávaného krymského referenda. Touze po sebeurčení národů je těžké bránit. A platí to nejen pro Albánce, ale také pro Rusy.
 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dah

PhDr. Lubomír Zaorálek byl položen dotaz

Stejné mzdy za stejnou práci v celé Evropě

Zajímalo by mě, jak toho chcete docílit? A kde by třeba podniky nebo zaměstnavatelé na dorovnání mezd měli brát peníze?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Škraloup s „predátory“ má i Nerudová. A větší, než přiznává

20:41 Škraloup s „predátory“ má i Nerudová. A větší, než přiznává

Když Danuše Nerudová kandidovala na prezidentku, mohl se národ díky zájmu novinářů o minulost uchaze…