Starosta Nového Města na Moravě: ČSSD je v Česku jedinou stranou s komplexním programem

28.03.2016 10:14 | Zprávy

Rok 2015 byl podle starosty pro Nové Město na Moravě zcela jedinečný. Po padesáti letech slibů, dohadování a čekání jsme konečně postavili a slavnostně otevřeli Městské lázně. Jaký bude letošní rok? A co nového chystá radnice do budoucna? Nejen o tom jsme si povídali s Michalem Šmardou (ČSSD). Zajímalo nás také, jak hodnotí složení kandidátky ČSSD pro krajské volby na Vysočině, kterou i přes usnesení strany nekumulovat funkce vede hejtman a poslanec Jiří Běhounek. A nejen to...

Starosta Nového Města na Moravě: ČSSD je v Česku jedinou stranou s komplexním programem
Foto: archiv starosty
Popisek: Starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda (ČSSD)

Pane starosto, jak byste v krátkosti charakterizoval uplynulý rok? Byl pro město z hlediska rozvoje rokem úspěšným?

Rok 2015 byl pro Nové Město na Moravě zcela jedinečný. Po padesáti letech slibů, dohadování a čekání jsme konečně postavili a slavnostně otevřeli Městské lázně. Moderní zařízení nabízí návštěvníkům plavecký a rekreační bazén, whirlpool, saunový svět, masáže, koupele a fitness. Stavba  nás přišla na 99 milionů korun a je největším projektem, který město kdy realizovalo. Jsem moc rád, že se nám podařilo splnit slib a vše zvládnout ve vysoké kvalitě, za rozumných nákladů a bez toho, abychom město přivedli do finančních problémů.

Blíží se krajské volby, v nichž se i vy sám na spodním místě kandidátky budete ucházet o přízeň voličů. Nejste umístěním na kandidátce zklamán? Měl jste vyšší ambice?

Letošní krajské volby budou především hodnocením osmi let práce sociálnědemokratické rady kraje. Proto je správné, že v čele kandidátky stojí současní radní. Z našeho regionu jsou to náměstek hejtmana Vladimír Novotný, který je spojen s dobrým a transparentním hospodařením kraje, a Petr Krčál, který zvládl vynikajícím způsobem zajistit transformaci a rozvoj sociálních služeb. Já bych v těchto volbách chtěl účastí na kandidátce spíše symbolicky podpořit sociální demokracii a její program pro Vysočinu.  

Jak vy osobně vnímáte to, že je lídrem strany opět Jiří Běhounek, a to i přesto, že usnesení strany zavazuje své členy k tomu, aby nekumulovali funkce? Neprotiřečí si tak strana? Připomeňme, že Jiří Běhounek byl jediný hejtman, který rozhodnutí většiny členů nerespektoval.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

Zákaz mobilů ve školách

Znamená zákaz mobilů ve školách izolaci od technologií? Podle mě ne a souhlasím s vámi, že digitální gramotnost nebo jak to nazvat je třeba rozvíjet, ale je třeba řešit i socializaci dětí, kterou dnes nahrazují právě telefony, tablety apod. a to podle mě není dobře.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…