Starosta Tišnova: Zvát KSČM do vlády je pro mě naprosto nepřijatelné

03.04.2013 17:20 | Zprávy

Stranický sjezd ČSSD na starostu Tišnova Jana Schneidera (ČSSD) působil značně chaoticky a nic nového podle něj ani voličům nenabídl. Jak ale hodnotí spolupráci v rámci koalice ČSSD, VV a zelených, která ještě donedávna vedla město, a co stojí podle něj za jejím rozpadem? Nejen o tom, ale i o plánovaných investicích či o problémech, které trápí zdejší obyvatele, se svěřil našim stránkám.

Starosta Tišnova: Zvát KSČM do vlády je pro mě naprosto nepřijatelné
Foto: Redakce
Popisek: Jan Schneider (ČSSD) exstarosta Tišnova

Předseda ČSSD se nedávno nechal slyšet, že by preferoval levicovou vládu či pak se středovými stranami. Na sjezdu se tak rozhodli ponechat v platnost i Bohumínské usnesení. Souhlasíte?

Já jsem byl vždy spíše středo-levicově orientován, zvát KSČM do vlády je tedy pro mě naprosto nepřijatelné, ač samozřejmě vnímám poměrně velkou podporu, kterou má v poslední době tato strana od voličů. Je to však spíše k hlubokému zamyšlení nás, sociálních demokratů, zda by větší část těchto hlasů nemohla skončit ve prospěch sociální demokracie, stejně tak hlasy spíše středově orientovaných voličů. Pak může být sociální demokracie dostatečně silná na to, aby nemusela přemýšlet nad tím, zda oslovit komunisty k vládní spolupráci.

Rozruch vyvolalo a zřejmě ještě bude před volbami vyvolávat vyjádření stínového ministra financí Mládka na sjezdu strany směrem k živnostníkům, ale i následný obrat předsedy v kritice zvyšování DPH, které je ČSSD nyní rozhodnuta ponechat. Jak na tuto problematiku nahlížíte Vy osobně?

Sjezd strany na mne celkově, co do koordinace klíčových poselství, působil značně chaoticky. A zcela upřímně, nic nového ani voličům nenabídl. Naši voliči, a to především ti potencionální, se nic nového, přesvědčujícího, nedozvěděli. V kontextu některých personálních kroků spíše naopak. To nás nakonec může stát důležité body ve volbách.

Co se týká konkrétního vystoupení stínového ministra financí Mládka, bylo opravdu nešťastné. Vnímám vrstvu drobných živnostníků jako zcela nezbytnou pro ekonomiku našeho státu, stejně tak však nemohu přehlížet skutečnost, že tyto vrstvy odvádí, díky výhodnému systému paušálních náhrad a celkově špatně nastavenému systému odvodů, státu naprosté minimum na daních. Ale to není problém živnostníků, ale vlády, která není schopna na vyšší výběr daní dohlédnout. Nutno také podotknout, že média výrok pana Mládka značně překroutila. Ale jak jsem řekl, programové poselství sociální demokracie je v poslední době nekvalitní, nesystémové, nepřehledné. A předseda Sobotka bohužel také přispěl pověstnou troškou do mlýna.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Katka Synková

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Čeká Američany další nekonečná válka? Tucker Carlson připomněl revoluci

22:05 Čeká Američany další nekonečná válka? Tucker Carlson připomněl revoluci

Scott Horton, ředitel Libertarian Institute, se setkal s moderátorem Tuckerem Carlsonem, aby rozebra…