Starostové jsme jen my. Gazdíkovci chtějí hnát k soudu konkurenci, která použije na kandidátce slovo „starostové“

24.08.2018 9:33

Pět let staré komunální hnutí Pro Prahu v čele s advokátem Karlem Fischerem si zaregistrovalo kandidátku s názvem Starostové pro Prahu. Celostátní hnutí Starostové a nezávislí Petra Gazdíka společně s TOP 09 a s lidovci, s nimiž v Praze kandiduje na společné kandidátkou s názvem Spojené síly pro Prahu, na své konkurenty podalo žalobu a chce, aby hlavní město jejich kandidátku vyškrtlo. Ve svém názvu májí prý název „starostové“ neoprávněně. Žalobě hnutí Pro Prahu nečelí poprvé, o název volební kandidátky vedlo spor již před čtyřmi roky, uvedl server Aktuálně.cz

Starostové jsme jen my. Gazdíkovci chtějí hnát k soudu konkurenci, která použije na kandidátce slovo „starostové“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík

„Je to nehoráznost, parazitování na našem názvu, proto jsme podali žalobu na neplatnost této kandidátky k Městskému soudu v Praze,“ uvedl předseda pražského regionu STAN Petr Hlubuček. Hnutí Pro Prahu už před čtyřmi lety vedlo obdobný spor o předvolební název s blokem Jany Volfové. Názvy obou hnutí se nakonec na kandidátkách lišily pouze tím, že sdružení Jany Volfové bylo psáno velkými písmeny. Ani jedno hnutí se tenkrát do zastupitelstva hlavního města nedostalo.

Před volbami 2014 město původně kandidátku strany Volfové odmítlo na podnět Fischerova hnutí zaregistrovat a nařídil mu to až soud. Ten uvedl, že volič sám má být schopen rozeznat, koho volí. Hnutí Pro Prahu tehdy u soudu zastupoval jako advokát právě Fischer. „Hnutí Pro Prahu bezskrupulózně nyní postavilo svoji tehdejší právní argumentaci naruby a nepokrytě hodlá těžit z uvedeného zmatení voličů,“ argumentuje nyní Gazdíkův STAN v žalobě podané uskupením Spojené síly pro Prahu.

Předseda hnutí Pro Prahu Fischer odmítl, že by se snažili názvem přiživit na známějších Starostech, kteří jdou letos do voleb spolu s TOP 09 a s lidovci pod názvem Společně pro Prahu. A poukázal na to, že na kandidátce do hlavního města je už na dvacet bývalých či současných starostů. A další jsou na kandidátkách do městských částí. „Již před pěti lety jsme se pod jménem Starostové pro Prahu registrovali,“ připomněl Fischer.

  • Původní text ZDE

Obě uskupení se na přání Fischera ještě před volbami sešla a jednali o možné společné kandidátce. Tu však STAN nakonec odmítl a spojil se s TOP 09. „Pan Fischer slíbil, že nepoužijí ve volbách jméno ‚starostové‘, ale ten slib nedodrželi,“ sdělil Hlubuček a dodal, že podle této logiky by oni příště mohli kandidovat například pod názvem „ODS pro Prahu“ či „ANO 2021“. „Pokud by nám soud nevyhověl, jsme připraveni napadnout výsledky voleb,“ uzavřel Hlubuček.  

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konec srandy. Rakušan vážně nabádá „očistit státní správu“. A Žantovský připomíná, co tento člověk dovede

7:57 Konec srandy. Rakušan vážně nabádá „očistit státní správu“. A Žantovský připomíná, co tento člověk dovede

TÝDEN V MÉDIÍCH Ve své honbě za bulvárem a za senzací se média zas jednou sekla a byly z toho dost v…