Štěch v televizi litoval nezvolenou Gajdůškovou. A jmenoval lidi, kteří i proti němu nasadili velké peníze

20.10.2014 19:45

Bývalý odborový předák Milan Štěch (ČSSD) zasedá v Senátu od jeho vzniku v roce 1996. V posledním období byl také jeho předsedou. Pokud dostane důvěru kolegů, je připraven zastávat post předsedy horní komory i nadále. V pondělním Interview ČT24 Štěch hovořil o nízké volební účasti v senátních volbách i o úkolech, které teď před senátory leží. Hovořil také o penězích v předvolební kampani.

Štěch v televizi litoval nezvolenou Gajdůškovou. A jmenoval lidi, kteří i proti němu nasadili velké peníze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Štěch obhájil své senátorské křeslo také
reklama

„Práce v Senátu je časově náročná, ale zajímavá a je to práce, při které mohu pomoci řadě občanů,“ poznamenal hned v úvodu. V pozici předsedy se mu prý podařilo dosáhnout toho, že tam nepanuje konfrontační atmosféra. Nebrání to tomu, aby ta konverzace byla třeba i konfrontační, ale aby probíhala slušně, to myslím, že se daří. Připomněl i to, že Senát vracíval zákony bývalé vládě Petra Nečase. Zmínil také zákon o omezení pracovní doby v supermarketech.

Zdá se mi, že peníze rozhodují stále víc

Proč ale senátní volby příliš nelákají občany? Podle Štěcha je to proto, že je to klidnější těleso, kde se lidé tolik nehádají. Senát je ale také pojistka při změně ústavních zákonů či schvalování ústavních soudců. Ten, kdo se zajímá o veřejné dění, hodnotí podle Štěcha Senát pozitivně.

Zhodnotil i prohru své stranické kolegyně Aleny Gajdůškové. Její odchod ze Senátu ho mrzí, ačkoli se mu zdá, že to ženy-političky mívají v politické práci občas těžší, protože se někdy jen těžko vyrovnávají s občasnou agresí. Sama Gajdůšková prohlásila, že ji porazily peníze, Bůh ví odkud. „Já jsem byl také v kampani konfrontován s velkými penězi od jednoho z kandidátů, od pana Fučíka z ANO,“ poznamenal Štěch. Dodejme, že Gajdůšková na Zlínsku prohrála s Františkem Čubou za SPO.

Pozastavil se i nad tím, že v obvodu Uherské Hradiště zvítězil majitel fotbalového Synotu Ivo Valenta, člověk odsouzený soudem. Předseda Senátu vyjádřil obavu, že stále více rozhodují peníze, což se ukazuje právě na posledním případě z voleb, ale projevuje se to prý i u ANO, kde její předseda vlastní hned dvoje noviny, a Štěch má pocit, že píší ve prospěch jedné strany.

ČSSD prý ještě bude muset zhodnotit výsledky senátních i komunálních voleb. Zatímco v senátních se ČSSD relativně vedlo, v komunálních volbách ČSSD ztratila velká města. V případě senátních voleb by podle Štěcha nebylo od věci zamyslet se nad tím, jak to udělat, aby lidé nemuseli chodit k volebním urnám po týdnu. Možná to totiž chápou jako obtěžování. V závěru pořadu se pak vyjádřil k výroku prezidenta Zemana, že si umí představit Andreje Babiše na postu premiéra. „Prezident by měl stát nad politickými stranami?“ poznamenal.

Milan Štěch

  • "Slušně, ale důrazně."
  • místopředseda Senátu

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

19:13 Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

"Bylo by prospěšné, kdyby váš národ mohl být zapojen ve Světové zdravotnické organizaci." To řekl se…