Stehlíková proti Klausovi: Homosexuální rodiny s dětmi potřebují naopak oporu

21.06.2013 17:59

Bývalý prezident Václav Klaus zveřejnil na svých internetových stránkách karikaturu, na níž jsou rodiče stejného pohlaví a jejich děti, které se ptají, kdo je tatínek a kdo maminka. Obrázek vyvolal kritiku, například od Džamily Stehlíkové, členky vládních výborů pro práva dítěte a sexuální menšiny.

Stehlíková proti Klausovi: Homosexuální rodiny s dětmi potřebují naopak oporu
Foto: klaus.cz
Popisek: Karikatura s takzvanými duhovými rodinami

„Tento obrázek je namířen proti rodinám, které vychovávají děti. A blaho dětí je naším zájmem,“ vysvětlovala ve Dvaceti minutách Radiožurnálu Džamila Stehlíková. Podle ní mnoho z nás zná nějakého gaye či lesbu, ale nezná stejnopohlavní rodiče dětí – a proto se toho tolik bojíme.

Stehlíková v pořadu odmítla některé argumenty, že děti z takových rodin by pak trpěly a byly ve školách třeba i šikanované. Stejně tak odmítla ten názor, který vyslovuje Klausova karikatura, tedy že děti z těchto rodin budou zmatené.

„Je to nesmysl. Děti dobře chápou ten rodinný model, nejsou ve vzduchoprázdnu,“ míní Stehlíková. „Nepodceňujme děti. Nejsou v těchto rodinách nijak retardované,“ dodala.

Podle ní naopak takové rodiny potřebují oporu ve společnosti, protože jsou už takto ve stresu – a teď se k tomu přidal ještě exprezident. „Rodičovství není právo, neexistuje žádné právo na to dítě,“ uvedla Stehlíková. „Ale když se dítě narodí, tak stát by měl udělat všechno pro to, aby dítě netrpělo,“ dodala. Na mysli měla fakt, že kdyby dítěti zemřela například biologická matka, mohlo by se stát, že její partnerka by dítě do péče nedostala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

18:30 „Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

Premiér Andrej Babiš poskytl ParlamentnímListům.cz exkluzivně komentář týkající se výstupů některých…