Štěpán Kotrba: Slávku, lidé už mají dost západního žvanění. Dienstbiera, Špidly a dobroserných

07.03.2016 4:23 | Zprávy

Originálně reagoval na výsledek slovenských voleb mediální analytik Štěpán Kotrba. Premiéra vyzval ke změně politiky. „Liberální bordel podle kavárenských elit musí skončit,“ zdůraznil. V opačném případě prý přijde k moci krajní pravice, která se „nezakecá“.

Štěpán Kotrba: Slávku, lidé už mají dost západního žvanění. Dienstbiera, Špidly a dobroserných
Foto: Facebook.com
Popisek: Mediální a politický analytik Štěpán Kotrba

„Pokud se česká levice v čele s ČSSD domnívá, že posílí svůj ‚demokratický‘ charakter žvaněním Dienstbiera (či Jiřího Dolejše), vytvoří alianci takzvaně tradičních stran ‚s Kalouskem proti Babišovi‘ a dalším současným středovým populistům, mýlí se. Populisté budou sílit,“ domnívá se Kotrba.

Stejně tak česká levice otevírá prostor pravicovým radikálům, pokud posílí současné prounijní a natoidní směřování, pokud bude stále fanaticky protiruská a prokyjevská, pokud bude podporovat americké války v Sýrii, Afghánistánu či Libyi, pokud bude jásat nad arabskými jary a pokud bude vstřícná k uprchlíkům. Pak podle Kotrby otevírá prostor pravicovým radikálům a národovcům všeho druhu k vytvoření většiny ve sněmovně. „Od vtipálka Sládka přes šibeniční humor Konvičky až po krematoria A. B. Bartoše,“ míní Kotrba.

Lidé mají dost Dienstbiera, Tominové, Špidly

Obrátil se i na premiéra, kterého oslovil poněkud familiérně „Slávku“. „I v Česku už mají lidé dost západního žvanění – Tominové, Dienstbiera, Špidly, Idealistů, zelených a dalších dobroserných liberálů. Mají dost bruselských bláznů. Chtějí zpátky kapitalistickými elitáři ukradenou Evropu. Nechtějí nulové úroky v bance. Nechtějí prozatím vystoupit z EU, pokud EU bude taková, jakou jsi jim slíbil před naším vstupem,“ vyzývá Kotrba premiéra.

Lidé podle Kotrby mimo jiné chtějí konec levné práce, která nestačí k životu. Chtějí zpátky důstojné důchody a kvalitní sociální péči o seniory. „Chtějí zpátky televizi, která nyní každý večer lže, jak se mají dobře a jak ti za to mají být vděční. Chtějí zpátky policii, která bude pomáhat a chránit, ne buzerovat a tápat při stíhání zločinců. Chtějí politiky, kteří budou rozumět jejich chudobě. Lidé chtějí zpátky svůj stát, Slávku,“ obrátil se znovu na premiéra s tím, že lidé chtějí o podobě státu spolurozhodovat, ne se nechat opíjet kecy při předvolebních kampaních.

„Buď to půjde s levicí, která se nebude stydět postavit se na náměstí čelem k lidem, nebo to půjde s krajní pravicí. Která se nezakecá... Ale liberální bordel podle kavárenských elit, který je teď, musí skončit. Co nejdříve. Moc času na změnu politiky už nemáš,“ ukončil svou výzvu premiérovi Kotrba.

Celé znění příspěvku Štěpána Kotrby na jeho facebookovém profilu:

Poučení z krizového vývoje v Polsku, Maďarsku a nejnověji na Slovensku:

Pokud si česká levice v čele s ČSSD domnívá, že posílí svůj "demokratický" charakter žvaněním Dienstbiera (či Jiřího Dolejše), vytvoří alianci takzvaně tradičních stran "s Kalouskem proti Babišovi" a dalším stávajícím středovým populistům, mýlí se. Populisté budou sílit. Pokud česká levice posílí stávající prounijní a natoidní směřování, pokud bude stále fanaticky protiruská a prokyjevská, pokud bude podporovat americké války v Sýrii, Afghánistánu či Libyi, pokud bude jásat nad arabskými jary, pokud bude vstřícná k uprchlíkům a nárokově univarzalistická vůči lidským právům dle přání americké ambasády, včetně extenze práv GLBT komunity a mentálů, otevírá prostor pravicovým radikálům a národovcům všeho druhu k vytvoření většiny ve sněmovně. Od vtipálka Sládka přes šibeniční humor Konvičky až po krematoria ABBartoše.

Slávku, i v Česku už mají lidi dost západního žvanění - Tominové, Dienstbiera, Špidly, Idealistů, zelených a dalších dobroserných liberálů. Mají dost bruselských bláznů. Chtějí zpátky kapitalistickými elitáři ukradenou Evropu. Nechtějí nulové úroky v bance. Nechtějí prozatím vystoupit z EU, pokud EU bude taková, jakou jsi jim ji slíbil před naším vstupem.

Chtějí zpátky školu, která bude učit násobilku a kde maturita či vysokoškolský titul budou opravdu státními zkouškami, garantujícími znalosti. Nechtějí blíáznivé experimenty. Chtějí zpátky zdravotnictví, jehož ministr se nebude zabývat kouřením v hospodách, ale preventivními prohlídkami dětí. Chtějí jídlo, v němž nebudou otruby. Chtějí konec levné práce, která nestačí k životu. Chtějí zpátky důstojné důchody a kvalitní sociální péči o seniory. Protože to jsou jejich otcové a jejich matky, kteří dnes živoří s 10 tisíci důchodu a pro něž má tato vláda jen pár stovek ročně. Chtějí zpátky pracovní povinnost vězňů, aby kriminál nebyl fešáckou dovolenou pro grázly. Chtějí zpátky státními úředníky rozkradené peníze. Chtějí obecní sociální bydlení, aby nezaměstnaní a matky samoživitelky nekončili pod mostem. Chtějí ochranu před lichváři a jinými šmejdy. Chtějí zpátky tele

vizi, která nyní každý večer lže, jak se mají dobře a jak ti za to mají být vděční. Chtějí zpátky policii, která bude pomáhat a chránit, ne buzerovat a tápat při stíhání zločinců. Chtějí politiky, kteří budou rozumět jejich chudobě.

Lidi chtějí zpátky svůj stát, Slávku. A chtějí o jeho podobě spolurozhodovat, ne se nechat opíjet kecy při předvolebních kampaních.

Buď to půjde s levicí, která se nebude stydět postavit se na náměstí čelem k lidem, nebo to půjde s krajní pravicí. Která se nezakecá... Ale liberální bordel podle kavárenskejch elit, který je teď, musí skončit. Co nejdříve. Moc času na změnu politiky už nemáš.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

Ve frakci Patrioti pro Evropu překreslíme mapu Evropy

Co přesně tím myslíte? Jak překreslit? A věříte tomu, že je EU reformovatelná, a že to dokážete? Vaše frakce je údajně třetí nejsilnější, to znamená, že nemáte většinu. Navíc mi přijde, že s těmi největšími nesmysli přichází EK a nevím, zda jim tak můžete zabránit? Fandím vám, jen si nemyslím, že je...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sebevědomé Polsko. Přitlačilo ke zdi Ukrajinu za masakry ve Volyni, Bělorusko za migranty

19:30 Sebevědomé Polsko. Přitlačilo ke zdi Ukrajinu za masakry ve Volyni, Bělorusko za migranty

Polská vláda oznámila, že pokud se Ukrajina nevypořádá s otázkou volyňské genocidy z roku 1943, Pols…