Šťouchanec šéfovi: Lidé by měli nejdřív něčeho docílit. Až pak teprve jít do politiky, napsal Škromach, když se ho ptali na Sobotku

06.08.2014 14:26 | Zprávy

Senátor za ČSSD Zdeněk Škromach odpověděl na řadu dotazů čtenářů ParlamentníchListů.cz. Odmítá, že by patřil k největším kritikům premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Zároveň chce vládě nastavovat zrcadlo a tvrdí, že by se do některých politických postů mělo nejdříve dozrát.

Šťouchanec šéfovi: Lidé by měli nejdřív něčeho docílit. Až pak teprve jít do politiky, napsal Škromach, když se ho ptali na Sobotku
Foto: Archiv ZŠ
Popisek: Senátor Zdeněk Škromach

Čtenář jménem Kamil se Škromacha zeptal, zda by premiéru Sobotkovi neprospělo, kdyby se chvíli živil jako obyčejný člověk.

„Osobně se domnívám, že do politických postů by se mělo dozrát a nejlépe mohou občany zastávat politici, kteří nejprve docílili něčeho v občanském – civilním životě a nabyté zkušenosti mohou následně zúročit v politice. Ale to je především  na voličích,“ zdůraznil senátor za ČSSD.

ČSSD musí ze svých řad generovat ženy i do vedoucích funkcí a dát jim šanci

V další odpovědi se vyjádřil k starší události, kdy rezignoval na post stínového ministra práce a sociálních věcí. Prý chtěl udělat změnu a také si přál, aby jej ve funkci nahradila žena. To se podařilo a Michaela Marksová je dnes v čele Ministerstva práce a sociálních věcí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vfe

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Už od vašeho vystoupení z vlády kritizujete ODS

Jak vám tu vaši kritiku ale věřit, protože co si pamatuji, tak jste ODS kritizovali i dřív a pak jste s ní šli do koalice. A šli byste do ní s ODS znovu? A co třeba STAN, s kterým jste dokonce společně kandidovali, a kde se její šéf schází s trestně stíhanými lidmi? To vám nevadí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdysi to odnesl Ransdorf, teď Petr Pavel. Legendární muž se vrátil

18:37 Kdysi to odnesl Ransdorf, teď Petr Pavel. Legendární muž se vrátil

Děda Honza, kterého si veřejnost pamatuje z legendární reportáže ČT24 z roku 1999, znovu promluvil o…