Středočeská hejtmanka: V areálu Galerie v Kutné Hoře je nové očkovací místo

22.04.2021 11:00

V areálu Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře je od 19. dubna nové očkovací místo. Prostor bývalé jízdárny, který sloužil jako parkovací dům, prošel během uplynulých dvanácti měsíců rekonstrukcí na kongresové centrum. Kvůli pandemii má prozatím nové využití.

Středočeská hejtmanka: V areálu Galerie v Kutné Hoře je nové očkovací místo
Foto: Screen ČT24
Popisek: Hejtmanka Petra Pecková
reklama

Anketa

Jste spokojeni s tím, jak ČT nakládá s vašimi koncesionářskými poplatky?

3%
97%
hlasovalo: 21835 lidí
„Už když jsme připravovali pomyslnou mapu očkovacích center, bylo jasné, že v Kutné Hoře se nabízí prostor budoucího kongresového centra. Vyplatilo se, že jsme počkali, protože nové prostory budou pro takové účely perfektní. Děkuji personálu kutnohorské nemocnice i občanům, že první týdny očkování zvládli v prostorách nemocnice a přeji nám všem, ať máme pro nové centrum hlavně dostatek vakcín, což jako Středočeský kraj bohužel nemůžeme ovlivnit,“ uvedla hejtmanka Petra Pecková (STAN).

Obyvatelé Kutnohorska se dosud mohli nechat naočkovat v nemocnici v Kutné Hoře. Od tohoto týdne už vakcínu dostanou v moderních a vzdušných prostorách bývalé jízdárny, kde je dobré zázemí pro veřejnost i pro zdravotníky.

„Nebylo potřeba velkých úprav, vše jsme připravili v souladu s požadavky hygieniků. Se stavbou a provozem očkovacích center už má kraj zkušenosti, takže příprava nového velkokapacitního místa se podařila bez problémů, a ještě s drobným předstihem oproti původním představám,“ připomněl radní pro zdravotnictví Pavel Pavlík (ODS). Kapacita očkovacího místa je až 500 lidí denně, vše ale bude záviset na dodávkách vakcín.

„Jsem ráda, že naše nové kongresové centrum nezůstane zavřené, a naopak bude mít i teď, v době pandemie, smysluplné využití. Do areálu GASKu se díky tomu alespoň trochu vrátí život, naši zaměstnanci pomáhali s přípravami a zapojí se i v očkovacím centru. Navíc jsme do venkovního prostoru GASK umístili umělecká díla, aby se lidé mohli potěšit uměním naživo, nejen v online světě,“ doplnila ředitelka GASKu Jana Šorfová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zabijáci přepisují dějiny.“ Putin na Rudém náměstí. V ČR nebylo

22:01 „Zabijáci přepisují dějiny.“ Putin na Rudém náměstí. V ČR nebylo

„Dnes jsme svědky toho, že se přeživší členové vražedných komand a jejich následovníci snaží přepsat…