Stropnický dnes předá Ceny Gratias agit za propagaci ČR v zahraničí

08.06.2018 6:30 | Zprávy
autor: nab

Ministr zahraničních věcí Martin Stropnický (ANO) dnes udělí osobnostem a organizacím Ceny Gratias agit za propagaci dobrého jména České republiky v zahraničí. Ocenění v Černínském paláci dostanou mimo jiné Rusové, kteří v roce 1968 protestovali na moskevském Rudém náměstí proti okupaci Československa. Cenu dostane také Památník Lidice nebo pařížská odbočka organizace Sokol.

Stropnický dnes předá Ceny Gratias agit za propagaci ČR v zahraničí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničních věcí v demisi Martin Stropnický

Za skupinu "osmi statečných", kteří vyjádřili protest proti okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy, převezmou cenu Pavel Litvinov, Taťjana Bajevová a Viktor Fajnberg. Jsou poslední žijící z osmi demonstrantů, kteří protestovali 25. srpna 1968 na Rudém náměstí. Přinesli československou vlajku a transparenty. Protest skončil během několika minut, protože demonstranty zatkla sovětská policie. Byli odsouzeni k několikaletým trestům žaláře, k pobytu v pracovních lágrech nebo ve vyhnanství a také k psychiatrické léčbě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Reparace

Pokud má být uzavřen mír mezi Ruskem a Ukrajinou souhlasíte nebo nesouhlasíte s tím, že Rusko musí Ukrajině zaplatit válečné škody ve formě reparací?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lipavský na Primě: Za bývalou vládu hovoří konkrétní výsledky. Kdo potřeboval, ten peníze dostal

13:59 Lipavský na Primě: Za bývalou vládu hovoří konkrétní výsledky. Kdo potřeboval, ten peníze dostal

„Byl to summit hanby pro Andreje Babiše,“ prohlásil k summitu EU v Bruselu exministr zahraničí Jan L…