Stuchlík promluvil: Babiše je mi líto. Není šťastný. V ANO jsou lidé, kteří by se jinak neuživili

11.06.2019 7:32

Konec v politice oznámil podnikatel a současný pražský zastupitel za ANO Petr Stuchlík. Muž, který byl lídrem kandidátky hnutí ANO na post primátora v Praze. Bohužel neuspěl a strana skončila v opozici. Nyní pro server denikn.cz uvedl, že premiér Andrej Babiš (ANO) není šťastný člověk, neboť jej dohání vlastní minulost.

Stuchlík promluvil: Babiše je mi líto. Není šťastný. V ANO jsou lidé, kteří by se jinak neuživili
Foto: JK
Popisek: Petr Stuchlík

„Přemýšlel jsem nad tím týdny, možná měsíce. Zároveň jsem nechtěl oznámení časovat před eurovolbami. Nechtěl jsem hnutí poškodit. Chtěl jsem se zároveň potkat s panem premiérem, což se nám povedlo minulý týden. Říkal jsem mu, že o tom přemýšlím,“ sdělil Stuchlík s tím, že na svůj oznámený konec nemá zatím od premiéra žádnou reakci.

Fotogalerie: - Trikolora

 Slavnostní představení nové parlamentní strany Tr...
 Slavnostní představení nové parlamentní strany Tr...
 Slavnostní představení nové parlamentní strany Tr...
 Slavnostní představení nové parlamentní strany Tr...
 Slavnostní představení nové parlamentní strany Tr...
 Slavnostní představení nové parlamentní strany Tr...

Anketa

Jaký volební výsledek může ve sněmovních volbách dostat Klausovo hnutí Trikolora?

hlasovalo: 20671 lidí

Svůj konec zdůvodnil tím, že jeho životní zkušenosti a dovednosti jsou dobré na byznys, ale rozhodně ne v klasické politice. „Možná nejsem dobrý politik, možná bych se něco naučil. Otázka je, jestli člověk dokáže překročit svůj stín, a hlavně jestli to chce. Já chci věc posouvat rychle vpřed, dokážu postavit velkou, úspěšnou firmu. Z opozice tohle nejde. Nabídka pana premiéra byla na výkonnou funkci. Ocitl jsem se v politické pozici, která mi neseděla. Je lepší si to uvědomit, přiznat si to a odejít,“ sdělil s tím, že politika je těžké řemeslo.

Původní text ZDE

„Lidé mě před vstupem do politiky varovali, že ta pozice bude složitá. Já si uvědomuji, že hnutí ANO je ve složité pozici a je těžké ji vyřešit. Pořád je tam spousta lidí, kteří do něj vstoupili s ideály, ale je jich čím dál méně. Ten proces vede k tomu, že v hnutí přibývají lidé, kteří nemají alternativu. Začínají zde převažovat ti, kteří by i v době nulové nezaměstnanosti možná měli problém najít nějaké jiné uplatnění,“ uvedl Stuchlík a následně se obul také do Patrika Nachera, kterého přeskočil v čele kandidátky. „Je to homo politicus, kterého politika baví. Myslím si, že nemá odstup. Třeba tím, jak dokáže plýtvat časem tím, že na zastupitelstvu řeší procesní pochybení, kterých se měla koalice dopustit. To vlastně nechápu,“ dodal. 

Závěrem pak hovořil i o Andreji Babišovi. „Mně je Andreje Babiše do určité míry líto. Já nevím, proč vstupoval do politiky. Asi to byla i touha něco ve státě změnit. Nedokážu posoudit, do jaké míry tam byly byznysové zájmy. On opravdu tvrdě pracuje. Myslím, že je to nejpracovitější premiér posledních desetiletí. Rozhodně to ale není šťastný člověk. Je to člověk, kterého dobíhá jeho minulost. Ať už právem, nebo neprávem,“ uzavřel Stuchlík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kudla do zad. Pavel Novotný? Špatné. Fanoušci ,,hvězdy ODS" nebudou potěšeni

9:45 Kudla do zad. Pavel Novotný? Špatné. Fanoušci ,,hvězdy ODS" nebudou potěšeni

Pavel Novotný nebyl i přes svůj bombastický projev na kongresu ODS zvolen místopředsedou strany. A P…