Studenti VŠE protestovali proti děkanovi Ševčíkovi

20.2.2013 6:40 odp.

Několik desítek studentů Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze se dnes odpoledne sešlo v budově školy na protestu proti současnému děkanovi fakulty Miroslavu Ševčíkovi. Sešli se před místností, v níž dnes odpoledne zasedá vědecká rada fakulty a zasedání se účastní i prezident Václav Klaus. Klaus při svém příchodu a při pohledu na zástup studentů podotkl, že by byl šťastný, kdyby se jejich spor týkal kvality výuky.

Studenti VŠE protestovali proti děkanovi Ševčíkovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ekonom Miroslav Ševčík

Někteří studenti například tvrdí, že kvůli děkanovi odcházejí z fakulty kvalitní učitelé. "Dlouhodobě odcházejí z fakulty, řekněme v posledním půlroce, z fakulty nejkvalitnější pedagogové, kteří, máme pocit, že mají největší přínos pro naše studium. A oni jako hlavní důvod uvádějí špatnou pracovní atmosféru, kterou vytváří pan děkan a jeho nejbližší spolupracovníci," řekla ČTK studentka Hana Marie Smrčková. Od dnešního jednání vědecké rady chtějí, aby zabránila údajnému dalšímu rozvratu fakulty.

Děkan Ševčík kritiku studentů odmítá. "Na půdě Národohospodářské fakulty nebyly porušeny žádné akademické svobody, nebyla dána žádná výpověď nikomu. Všichni, kteří chtějí učit, učit mohou," řekl Ševčík ČTK. "Nikomu není bráněno v práci," dodal. Podle něj oděšlo jen několik lidí poté, co uznali, že fakultě způsobili finanční škodu.

Na místě ale byli i zastánci děkana a drželi transparenty s nápisy na jeho podporu. "Já si o této akci myslím pouze to, že je to zmanipulovaná akce pár desítek studentů, kteří bez jakýchkoli informací se nechali jenom vlákat do pasti pár lidí, kterým jde jenom o jejich prospěch a ne dobro fakulty," řekl ČTK student Martin Štěpanovský.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

Miloš Vystrčil byl položen dotaz

Když kandiduje politik

Tak pokud se třeba setkává s lidmi, prezentuje v médiích, počítá se to už jako kampaň nebo ne? Protože každá akce přeci něco stojí a je tu třeba dost senátorů, kteří chtějí kandidovat na prezidenta. Ostatně vy jste možná jedním z nich. Jak jste se vlastně rozhodl, víte to aspoň vy sám?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poslanec TOP 09 si myslí, že al-Kájda je země. Vážně

13:25 Poslanec TOP 09 si myslí, že al-Kájda je země. Vážně

Co mají společného Rusko, Islámský stát a al-Kájda? Podle předsedy poslaneckého klubu TOP 09 Jana Ja…