Stůl, židle, postel, záchod, sprchový kout. Jako v ubytovně. Schillerová popisuje byt, za který platí v centru Prahy tak málo

20.10.2017 9:50

Služební byt v centru Prahy za pět tisíc korun. To si dopřávala náměstkyně ministerstva financí Alena Schillerová. Šéf Generálního finančního ředitelství Martin Janeček měl platit ještě méně – 1500 Kč. Jak však Schillerová uvedla pro server iRozhlas.cz, o žádné luxusní bydlení se nejednalo.

Stůl, židle, postel, záchod, sprchový kout. Jako v ubytovně. Schillerová popisuje byt, za který platí v centru Prahy tak málo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alena Schillerová, ministryně financí
reklama

Úvodem rozhovoru pro iRozhlas.cz Schillerová podotkla, že neví, zda je cena za byt 1+1 v centru Prahy za pět tisíc korun přiměřená. „Na tohle nejsem expert. Je to v budově Generálního finančního ředitelství, ale nepřála bych vám tam být. Budova je ve špatném stavu. Okna se rozpadají,“ sdělila Schillerová. 

Ona sama byt podle svých slov potřebuje jen proto, aby tam přespala. „Stejně jsem pořád v práci,“ sdělila. Cena je podle ní odpovědností finančního ředitelství. „Cena je konstruována jako pro ubytovny. Ale nejsem na to expert. To je dotaz na GFŘ, oni ten objekt mají ve správě,“ zopakovala. 

  • Původní text ZDE

Když ji pak server upozornil na to, že byty se v této lokalitě pronajímají minimálně za 11 000 korun bez poplatků, odkázala opět na Generální finanční ředitelství. „Je to zařízeno jednoduše: stůl, židle, postel. Mám tu sprchový kout, samozřejmě toaletu a takový starý sporák, ale já stejně nevařím, takže ho na nic nepotřebuju,“ popsala pak zařízení bytu, v němž bydlí od roku 2014, kdy přišla pracovat na Generální finanční ředitelství. Následně, když přecházela na ministerstvo, prý požádala o to, aby tam mohla zůstat. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

21:55 Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

Na lidi, kteří nedodržují vládní opatření v boji proti koronaviru, apeluje na instagramu bývalá mode…