Šumava se projednává u kulatého stolu. Stráský pozval i ekology

15. 8. 2011 19:47

Začalo jednání o kácení šumavských stromů napadených kůrovcem. U kulatého stolu se sešli kromě ředitele parku Jana Stráského i vědci, starostové ekologové, čímž by se měla zajistit rovnováha mezi názory.

Šumava se projednává u kulatého stolu. Stráský pozval i ekology

Ke kulatému stolu pozval ředitel Národního parku Šumava kromě vědců či zástupců obcí i ekology, kteří blokovali těžbu stromů v lokalitě Na Ztraceném. Sešlo se zde téměř dvacet lidí a za Hnutí Duha, které blokády podporovalo, vyslalo svého ředitele Petra Machálka a odborníka Jaromíra Bláhu.

Sledujeme téma Boj o Šumavu      

V nejbližších hodinách se tak ukáže, jaké výsledky přinese jednání u kulatého stolu. „Já si myslím, že Hnutí Duha a jeho příznivci by skutečně mohli být těmi, kdo sledují práce v tomto území, sledují, zda tyto práce jsou prováděny v rámci technologických norem, zda skutečně neporážíme stromy zbytečně, sledují, zda nezasahujeme proti kůrovci tam, kde to nemá smysl, a já jsem připraven z takovýchto zjištění operativně vyvozovat závěry. A to jsem také připraven dnešním účastníkům nabídnout," uvedl Jan Stráský v Radiožurnálu.

Související: Aktivisté ze Šumavy: Chalupo, odvolejte Stráského

Ředitel parku je tedy podle svých slov ochotný jednat o spolupráci. „My ty zásahy samozřejmě monitorujeme, v tom nám ředitel Stráský nemůže zabránit," uvedl zase Bláha z Hnutí Duha. Ten sám ale prý od dnešní schůzky ani nečeká žádný zásadnější průlom.

„Ředitel Stráský se nepřišel podívat osobně ani do té oblasti kolem Ptačího potoka, přestože tam bylo zahájeno kácení, byla zahájena blokáda. Já si nedovedu představit jiného ředitele, kterému by se něco takového stalo, aby se tam nešel osobně podívat, osobně se seznámit s tou situací," kritizoval Bláha ještě před jednáním.

Čtěte více:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jděte pryč! Nebo odejdu já.“ Vstoupila do Trikolóry, toto následovalo

17:56 „Jděte pryč! Nebo odejdu já.“ Vstoupila do Trikolóry, toto následovalo

Advokátka Trikolóry Monika Čírtková popsala na svém facebooku zážitek, který se jí stal právě kvůli …