Švédský liberální přístup nepomáhá budovat kolektivní imunitu. Protilátky proti koronaviru má jen minimum obyvatel

21.05.2020 21:55

Švédsko v boji proti koronaviru zvolilo benevolentnější přístup než jiné země. I přesto se však v zemi nakazilo koronavirem jen minimum lidí. Protilátky proti viru SARS-CoV-2 má v krvi jen 7,3 procenta obyvatel, vyplynulo z testování v metropoli Stockholmu. Zdá se, že ani tento často kritizovaný přístup v boji s nemocí covid-19 zřejmě nepomůže rychle vybudovat kolektivní imunitu, uvádí na základě informací deníku The Guardian server Novinky.cz.

Švédský liberální přístup nepomáhá budovat kolektivní imunitu. Protilátky proti koronaviru má jen minimum obyvatel
Foto: wikipedia
Popisek: Švédská vlajka.

„Kalkulace, které jsme provedli já a úřad, jsou chybné, což je možné, ale pokud je tomu tak, pak mě překvapuje, jak moc jsme se mýlili,“ uvedl matematik Tom Britton, který modely vývoje kolektivní imunity pomáhal sestavit.

Dalším vysvětlením těchto výsledků testování může podle něj být i to, že se koronavirem nakazilo více lidí, ale ne všem se vytvořily v krvi protilátky.

Podle Infektologa Björna Olsena z univerzity v Uppsale je liberální postup švédského kabinetu „nebezpečný a nerealistický“. „Myslím, že kolektivní imunita je ještě daleko a možná jí ani nedosáhneme,“ komentoval výsledky nejnovějších testů.

Podle statistik počtu obětí, v uplynulém týdnu ve Švédsku v denním průměru po přepočtení na milion obyvatel zemřelo nejvíce lidí s covidem-19 v Evropě. Od začátku epidemie má ovšem skandinávská země stále nižší počet obětí v přepočtu na milion obyvatel než Británie, Španělsko, Itálie, Belgie a Francie.

Celkem se v této desetimilionové zemi nákaza potvrdila u 32.172 lidí, 3871 z nich zemřelo.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: nab

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tlak veřejnosti a médií na obchodní řetězce polevil. A už se to děje zase

20:50 Tlak veřejnosti a médií na obchodní řetězce polevil. A už se to děje zase

Dubnovou inflaci nasměrovalo vzhůru především nečekané zdražení potravin. „Pokud zákazník stále – a …