Svět Babiše a jeho vládu rozhodně neobdivuje, ozval se profesor Fiala. Nejsme nejlepší, spíše naopak

15.05.2020 7:53

Předseda ODS Petr Fiala upozorňuje, že premiér Andrej Babiš (ANO) se rozhodně mylí, když říká, že svět obdivuje českou vládu za to, jak si vede v boji s pandemií. „Česká republika ale nikdy nebyla ve zvládání pandemie nejlepší – ani na světě, ani v Evropě,“ píše na svém blogu serveru Aktuálně.cz Fiala, který je přesvědčen, že nebýt opozice, tak Babišův kabinet nedokáže lidem v koronavirové krizi pomoct. 

Svět Babiše a jeho vládu rozhodně neobdivuje, ozval se profesor Fiala. Nejsme nejlepší, spíše naopak
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Fiala na 29. kongresu ODS

„To jen Andrej Babiš má ten pocit, že svět obivuje českou vládu. Jeho propaganda se to snaží opakovaně namluvit veřejnosti, ale fakta tomu neodpovídají,“ zdůrazňuje Fiala a zmiňuje, že dlouho jsme naopak patřili mezi třicítku celosvětově nejhůře postižených zemí, pokud jde o počet prokázaných případů.

Ze zemí V4 máme jednoznačně nejvíce nakažených na počet obyvatel. Menší počty onemocnění COVID-19 vykazuje mnoho dalších zemí: „Příklady najdeme od Finska po Bulharsko či Chorvatsko především v jihovýchodní a východní Evropě,“ uvádí šéf ODS.

„Chvástání se, že jsme nejlepší, neodpovídá skutečnosti a relevantním datům,“ konstatuje dále. Je podle něj skvělé, že jsme na tom dobře. Jenže také jiné země si s tím poradily a mnohé i lépe. „Přejme jim to, nevyvyšujme se, buďme rádi, že to máme (snad) za sebou,“ dodal Fiala.

Vládě prý nelze upřít jednu věc: „Byla dobrá v zákazech. To píši bez ironie. Rychlá a rozsáhlá restriktivní opatření vládě šla. Co se naopak vůbec nedařilo, byla promyšlenost a zajištění opatření a potřeb spojených se zákazy,“ shrnul na závěr.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: nabTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vrchol kampaně v Jihlavě: Koncert pro Vystrčila, koncert pro slušnost. Němcová dorazí s kyticí

21:46 Vrchol kampaně v Jihlavě: Koncert pro Vystrčila, koncert pro slušnost. Němcová dorazí s kyticí

Za pár dní se dosavadní předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v Jihlavě utká bezesporu v jednom z nej…