Svět Babiše a jeho vládu rozhodně neobdivuje, ozval se profesor Fiala. Nejsme nejlepší, spíše naopak

15.05.2020 7:53

Předseda ODS Petr Fiala upozorňuje, že premiér Andrej Babiš (ANO) se rozhodně mylí, když říká, že svět obdivuje českou vládu za to, jak si vede v boji s pandemií. „Česká republika ale nikdy nebyla ve zvládání pandemie nejlepší – ani na světě, ani v Evropě,“ píše na svém blogu serveru Aktuálně.cz Fiala, který je přesvědčen, že nebýt opozice, tak Babišův kabinet nedokáže lidem v koronavirové krizi pomoct. 

Svět Babiše a jeho vládu rozhodně neobdivuje, ozval se profesor Fiala. Nejsme nejlepší, spíše naopak
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Fiala na 29. kongresu ODS
reklama

„To jen Andrej Babiš má ten pocit, že svět obivuje českou vládu. Jeho propaganda se to snaží opakovaně namluvit veřejnosti, ale fakta tomu neodpovídají,“ zdůrazňuje Fiala a zmiňuje, že dlouho jsme naopak patřili mezi třicítku celosvětově nejhůře postižených zemí, pokud jde o počet prokázaných případů.

Ze zemí V4 máme jednoznačně nejvíce nakažených na počet obyvatel. Menší počty onemocnění COVID-19 vykazuje mnoho dalších zemí: „Příklady najdeme od Finska po Bulharsko či Chorvatsko především v jihovýchodní a východní Evropě,“ uvádí šéf ODS.

„Chvástání se, že jsme nejlepší, neodpovídá skutečnosti a relevantním datům,“ konstatuje dále. Je podle něj skvělé, že jsme na tom dobře. Jenže také jiné země si s tím poradily a mnohé i lépe. „Přejme jim to, nevyvyšujme se, buďme rádi, že to máme (snad) za sebou,“ dodal Fiala.

Vládě prý nelze upřít jednu věc: „Byla dobrá v zákazech. To píši bez ironie. Rychlá a rozsáhlá restriktivní opatření vládě šla. Co se naopak vůbec nedařilo, byla promyšlenost a zajištění opatření a potřeb spojených se zákazy,“ shrnul na závěr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

USA: „Auto, auto!“ A lidé letí vzduchem. Krvavý svátek, střelba všude. I malé dítě mrtvé. A ozvala se Hillary

22:07 USA: „Auto, auto!“ A lidé letí vzduchem. Krvavý svátek, střelba všude. I malé dítě mrtvé. A ozvala se Hillary

Oslavy Dne nezávislosti se ve Spojených státech nesly ve znamení násilí. V ulicích došlo k desítkám …