Světová média, která dnes roznesla zprávu, že za otravou Skripala stojí Rusové, to schytala z vysokých míst britské vlády

19.07.2018 18:04 | Zprávy

Britská agentura Press Association (PA) přinesla informaci o tom, že za útokem na ruského agenta Sergeje Skripala, jenž měl být otráven novičokem, stáli Rusové. Náměstek britského ministra vnitra pro otázky bezpečnosti Ben Wallace však tuto informaci důrazně popřel. České čtenáře o tom informuje ČTK.

Světová média, která dnes roznesla zprávu, že za otravou Skripala stojí Rusové, to schytala z vysokých míst britské vlády
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Velké Británie

Agentura PA napsala, že za útokem na Sergeje Skripala a jeho dceru stáli další Rusové. Agentura se odvolala na své zdroje, ale jména žádná neuvedla. Sergej Skripal byl podle britských vyšetřovatelů otráven jedem ze skupiny novičok, který se vyráběl ještě v Sovětském svazu.

„Myslím, že tento článek patří do složky ‚špatně informované a divoké spekulace‘,“ komentoval Wallace zprávu britské agentury PA.

Agentura PA však nebyla jediná, kdo tuto informaci přinesl. V podobném duchu se vyjádřila i televize CNN, podle které jsou z útoku na Skripala podezřelí dva Rusové. Představitelé Ruské federace však znovu a znovu prohlašují, že Rusko nemá s útokem na svého bývalého agenta vůbec nic společného.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Aliance pro rodinu placená z Ruska? Pochyby: Richterová křičí, soud kývá. Zvláštní

9:48 Aliance pro rodinu placená z Ruska? Pochyby: Richterová křičí, soud kývá. Zvláštní

TÝDEN V MÉDIÍCH Z takzvaného boje za svobodu slova a za novinářskou objektivitu a nezávislost se vyv…