Svině. Prodal jsi Slovensko, Igore? Auto před americkou ambasádou. Předák nové opozice jede bomby

1.3.2020 5:20 odp.

Slovenské volby přinesly nejen novou vládní koalici, ale také novou opozici v podobě doposud vládního hnutí Smer. A jeden z jeho nejvýraznějších poslanců Luboš Blaha hned v prvních hodinách po volbách ukázal, že opravdu nehodlá vládě dát nic zadarmo.

Svině. Prodal jsi Slovensko, Igore? Auto před americkou ambasádou. Předák nové opozice jede bomby
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Slovenský poslanec Ľuboš Blaha ze strany Smer

„Tohle je bomba,“ ohlásil staronový poslanec v neděli odpoledne. Blaha se dostal k fotografii, pořízené v Bratislavě. Jak se k ní dostal, to nepopisuje, ale měla vzniknout v neděli ráno, den po volbách. Na obrázku je vidět služební dodávku Trnavského kraje. Ten je pod politickou kontrolou hnutí OlaNO, vítěze sobotních voleb, a v Trnavě rovněž žije předseda hnutí Igor Matovič.

Anketa

Propadají Češi zbytečné panice, pokud jde o koronavirus?

hlasovalo: 8030 lidí
Zajímavé ale podle Blahy je to, kde krajské auto parkuje. „Ti, co znají Bratislavu, tak už vědí. A vy ostatní se podržte. Parkovalo před rezidencí amerického velvyslanectví,“ rozpoznal.

To předáka nové opozice vede k jednoduché otázce: Prodal jsi Slovensko, Igore? „Při vší úctě, toto vypadá, že velký hrdina Matovič, nebo někdo z jeho poskoků, si šel okamžitě po volbách vyžádat pokyny od Velkého bratra,“ dodal poslanec, který prošel do parlamentu z jedenáctého místa kandidátky strany Smer.

Poslanec se hodlá na základě zákona o svobodném přístupu k informacím ptát, co dělalo auto placené z daní občanů před americkým velvyslanectvím. „Toto je prostě skandál. Vypadá to, jako by podvodník Matovič prodal Slovensko Američanům jen pár hodin po volbách. Hanba,“ píše dále poslanec.

Anketa

Máte rádi Zuzanu Čaputovou?

hlasovalo: 20748 lidí

A to není všechno, co se od „svého zdroje“ dozvěděl o aktivitách velvyslanectví USA pouhý den po volbách. „Také mi sdělil, že dnes kolem 13:30 viděl vycházet z americké rezidence ještě jednu zajímavou postavičku. Arpáda Soltesza, liberální monstrum, které Slovany rasisticky označuje za „chátru“ a je autorem filmu Svině.“

O filmu Svině, který přišel do distribuce pár týdnů před volbami, web Českého rozhlasu napsal, že „beletristickou formou zachycuje dobro a zlo na dnešním Slovensku“. Ve filmu, který se podle autora „neodehrává na Slovensku, ale mohl by“, vystupují postavy jako předseda vlády Bobo, ministr vnitra Ňuňu, nebo podnikatel Lolo Wagner. „I díky tomuto filmu, který šířil tu nejnechutnější nenávist vůči Smeru, nejspíš vyhrál Matovič volby,“ dodává poslanec Blaha.

„Takže se ptám: Je to náhoda, že si tuhle „Svině“ v neděli po obědě vesele vychází z americké rezidence?“ uzavírá opoziční předák. Je to podle něj „příliš mnoho náhodiček na jednu neděli“.

Fotografie, kterou zveřejnil poslanec Blaha:

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

Martin Exner byl položen dotaz

Dotaz

Vážený pane poslanče, po přečtení níže uvedeného článku, si dovoluji obrátit se na vás s následujícím dotazem. Píšte tam, že nás nás Rusko snaží zmanipulovat atd. My i mí přátelé nic takového nevidíme, sledujeme zprávy na čských tel. stanicích, posloucháme Radiožurnám, Country rádio, pohybujeme se ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Europarlament schválil boj proti dezinformacím. Svobodu slova v zásadě zachovává, vzkazuje Jourová

19:53 Europarlament schválil boj proti dezinformacím. Svobodu slova v zásadě zachovává, vzkazuje Jourová

Evropský parlament v úterý schválil dvojici digitálních norem, které mají za cíl potlačit dezinforma…