Syn čínského prezidenta miluje Krtečka, vykládal mluvčí Ovčáček. Server ale zjistil, že žádného nemá

23.11.2014 10:01

Odhalil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček tajemství o rodině čínského prezidenta, jež možná mělo zůstat skryto, nebo jen neříkal pravdu? Tuto otázku si klade web Echo24.cz v souvislosti s vyjádřením mluvčího o oblibě českého Krtečka v Číně. Ovčáček prozradil, že tuto postavičku má rád i syn čínského prezidenta. Podle oficiálních údajů má však čínský prezident jen dceru.

Syn čínského prezidenta miluje Krtečka, vykládal mluvčí Ovčáček. Server ale zjistil, že žádného nemá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mluvčí prezidenta ČR Jiří Ovčáček
reklama

Místopředseda sněmovny a KDU-ČSL Jan Bartošek si nedávno v Hyde parku České televize postěžoval, že nemá příliš mnoho informací o výsledcích cesty českého prezidenta do Číny. Jednu z informací možná prozradil mluvčí prezidenta Zemana, když hovořil o tom, že český Krteček je v Číně velmi oblíben, má ho údajně rád i syn čínského prezidenta. O tom však není nic známo. Svět žije v domnění, že čínský prezident má pouze dceru.  

Server se proto obrátil na čínskou ambasádu v Praze a požádal o údaje o rodině čínského prezidenta. „Z čínské ambasády poté dorazil oficiální životopis čínské hlavy státu, ve kterém je uvedeno, že si Si Ťin-pching vzal v roce 1987 paní Pcheng Li-jüan a mají spolu dceru. Neoficiální média uvádějí, že je Si Ťin-pching ženatý již podruhé, v osmdesátých letech si vzal dceru čínského velvyslance v Británii Kche Ling-ling. O žádných dětech z prvního manželství se však média nezmiňují," píše server.

Faktem však je, že postavička českého Krtečka od Zdeňka Milera se v Číně skutečně těší velké oblibě. To se projevilo i na tom, že čínská státní televize natočí nové příběhy Krtečka, tentokrát po boku s tamním tradičním zvířecím kamarádem pandou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ulevuji husté dopravě, těší Richterovou. Jezdí Prahou do práce na kole

21:06 Ulevuji husté dopravě, těší Richterovou. Jezdí Prahou do práce na kole

Pirátská poslankyně Olga Richterová se přihlásila do letošního projektu Do práce na kole. A právě o …