Syrská armáda dnes zahájila v husté mlze ofenzivu na Golanských výšinách

31.12.2015 19:05 | Zprávy

Syrská vládní vojska dnes za podpory spojeneckých milic zahájila ofenzivu na syrskou část Golanských výšin. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž jde o součást větší operace, během které chce režim prezidenta Bašára Asada znovu získat kontrolu nad jižní částí země. Ke středečnímu bombovému útoku v kurdském městě Kamišlí na severovýchodě Sýrie se dnes přihlásila organizace Islámský stát. Počet obětí atentátu stoupl na 17.

Syrská armáda dnes zahájila v husté mlze ofenzivu na Golanských výšinách
Foto: M.Kutilová
Popisek: Na hranicích s IS

Ofenzivu na Golanských výšinách Asadovi vojáci zahájili údajně za úsvitu útokem na dvě vesnice v provincii Kunajtra nedaleko hranice s Izraelem, který větší část hornaté oblasti okupuje od roku 1967. „Podnikli rozsáhlý útok za husté mlhy, která umožňovala vidět sotva na několik metrů,“ řekl agentuře Reuters jeden z povstalců z oblasti.

Nasazení letectva omezuje citlivá hranice s Izraelem

Syrská armáda se podle dalšího z rebelů při útoku spoléhala především na pozemní jednotky a dělostřelectvo, neboť blízkost citlivé izraelské hranice prý omezuje možnost nasazení letectva.

Dnešní ofenziva na jihu Sýrie následuje jen několik dní poté, co vládní vojska dobyla strategickou základnu u města Šajch Maskín a později podle některých zdrojů ovládla i značnou část města samotného. Strategické město leží na spojnici Damašku a provinční metropole Dará. Ofenzivu u něj doprovázely údajně rozsáhlé nálety ruských bombardérů. Během dvou dní na okolí města ruské stroje podnikly prý více než sto útoků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam, čtk

ANO 2011 byl položen dotaz

Dobrý den.

Blíží se volby, ale váš předseda odmítá strany STAČILO I SPD. S kým chce jít tedy do vlády? Sám ji nesestaví, ani náhodou. Takže SPOLU to bude táhnout dál, byť jen kvůli tomu, že žádná vláda nevznikne. ANO od několika lidí, díky tomu bude mít mínus hlasy.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Výzva Fialovi přímo z ODS: Jděte a zamkněte za sebou

4:45 Výzva Fialovi přímo z ODS: Jděte a zamkněte za sebou

Jiří Minčič, dlouholetý člen ODS z Liberce, v minulosti usiloval o odvolání Petra Fialy z funkce str…