Tady Zeman dostal 94 procent. Lidé vzkazují: Pořád podceňujete ten venkov, kde lidé pracují rukama. Co ty chytrý budou dělat? Co budou za těma počítačema přehazovat za peníze?

30.01.2018 14:42

Zdravím své bývalé kolegy z prasečáku, napsal krátce po prezidentských volbách Andrej Babiš na sociální síti Facebook. Pozdrav patřil obyvatelům obce Lišany. Na Žatecku. Miloš Zeman zde získal 94 procent hlasů. Hnutí ANO tu jasně zvítězilo ve sněmovních volbách. Server Lidovky.cz Lišany přibližuje čtenářům.

Tady Zeman dostal 94 procent. Lidé vzkazují: Pořád podceňujete ten venkov, kde lidé pracují rukama. Co ty chytrý budou dělat?  Co budou za těma počítačema přehazovat za peníze?
Foto: Česká televize
Popisek: Debata kandidátů na prezidenta Miloše Zemana a Jiřího Drahoše v Rudolfinu v režii České televize
reklama

„V Lišanech u Žatce žije 180 obyvatel a právě tam měl Miloš Zeman nejlepší výsledek: 93,94 %. Naše hnutí tam ve volbách získalo 60,41 %. Zdravím své bývalé kolegy z prasečáku," napsal šéf hnutí ANO a vlády Andrej Babiš.

Ze 180 obyvatel Lišan je asi 130 lidí dost starých na to, aby už mohli jít k volbám. V přímé volbě prezidenta se nakonec k volebním urnám vydalo 99 občanů. A jen 6 z nich volilo Jiřího Drahoše. Většina obyvatel tvrdí, že „tamtoho profesora“ ani neznají, zatímco Miloš Zeman je tu velmi populární. Mají pocit, že je to jejich prezident, protože mluví tak, že mu rozumí. Navíc se nebojí prosazovat své názory, někdy i za použití sprostých slov, ale zdejší obyvatele to moc netrápí. Netrápí je ani Zemanova inklinace k Rusku a Číně. Důležitější je, že chrání tu naši malou republiku. Alespoň podle zdejších občanů.

„Prostě je to člověk, kterej jde s lidmi. Ne proti lidem, ale jde s lidmi a je takovej lidovej,“ popsala důvod, proč odevzdala hlas Zemanovi jedna z místních obyvatelek. Zemana volili i zdejší nejmladší voliči. V obci se ozývá, že Zeman rozumí politice. Drahoš je inteligentní profesor, ale o politice nic neví.

„Vy mladí, Praha, pořád podceňujete ten venkov, kde lidé pracují rukama. Co ty chytrý budou dělat? Co budou za těma počítačema přehazovat za peníze? To je pořád samá Dubaj a Tahiti, kam by lítali, ale to je všechno,“ nešetřil kritickými slovy především vůči vzdělanější Praze další z místních obyvatel s tím, že řeči Pražanů o „hloupějším venkovu“ už začínají místním vadit.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

 

Celý článek naleznete zde.

Zdejší obyvatelé pracují převážně v nedaleké prasečí farmě Animo Žatec. Právě je Babiš pozdravil. V posledních volbách se tu jeho hnutí dařilo. Před nástupem Babiše v Lišanech dosahoval fenomenálních úspěchů Miroslav Sládek se svými republikány. Dokázal tu získat až 45 procent hlasů. A kdo nevolil Sládka, odevzdával hlas často komunistům.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vládní opatření by uměla i cvičená opice. „Hanba, hnůj, defenestrace,“ znělo na demonstraci. Pak kůň vykadil „koblihu“

15:26 Vládní opatření by uměla i cvičená opice. „Hanba, hnůj, defenestrace,“ znělo na demonstraci. Pak kůň vykadil „koblihu“

REPORTÁŽ Hanba, hnůj, defenestrace. Taková hesla skandovali aktivisté, kteří se zúčastnili úterní de…