Tady nám nějak ujely miliónky... Jiří Čunek má problém, a to se ještě nezačalo stavět

17.04.2019 15:24

Kolem plánované obří nemocnice ve Zlíně-Malenovicích, kterou by rád postavil hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, koluje řada sporů a nejasností. Na jednu obzvláště nepěknou nesrovnalost upozornil zlínský zastupitel Michal Dvouletý, zvolený za koalici Svobodných a Soukromníků. Problém se týká pozemků

Tady nám nějak ujely miliónky... Jiří Čunek má problém, a to se ještě nezačalo stavět
Foto: Daniela Černá
Popisek: Senátor Jiří Čunek

„Kolik tvrdí hejtman Jiří Čunek, že bude stát nová nemocnice v Malenovicích? Osm miliard, že ano? Taky jste si už zapamatovali toto číslo,“ ptá se čtenářů úvodem svého příspěvku Dvouletý. Osm miliard je totiž suma, se kterou hejtman Čunek operuje již drahnou dobu. Podle Dvouletého je ale již nyní jasné, že se výstavba prodraží – zatím „jen“ o čtvrt miliardy.

A důvod? „Do investičního záměru totiž hejtmanství nezapočítalo peníze, které kraj už zaplatil za výkup pozemků v Malenovicích. Místo 300 mil. Kč kraj počítá pouze se 70 mil. Kč,“ osvětluje vše Dvouletý, který celé kouzlení s čísly označil za „habaďůru“.

Jiří Čunek podle Michala Dvouletého takové mlžení vyvolává záměrně. Zastupitel Dvouletý se rovněž těší, až bude moci prozkoumat kompletní investiční záměr, očekává, že v něm najde nesrovnalostí více. Prozatím je jasné, že Zlínský kraj pro pozemkové vypořádání skutečně počítá pouze se 70 738 800 Kč, jak vyplývá z rozboru investičních nákladů, který má redakce ParlamentníchListů.cz k dispozici.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mak

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Brutální hnus, pro který by ve slušné společnosti nemělo být místo.“ Petr Žantovský se rozčílil. Podívejte se nad kým

5:15 „Brutální hnus, pro který by ve slušné společnosti nemělo být místo.“ Petr Žantovský se rozčílil. Podívejte se nad kým

TÝDEN V MÉDIÍCH Velice nevěrohodně působilo bubnování na poplach kvůli ohrožení svobody ze strany on…