Tak co, smradi? Do chlívku s váma! Romský mafián, kolega Mrázka, 30 kulkami na padrť. Jeho žena čerstvě oběšená. Zlo ožívá

26.11.2020 8:48 | Zprávy

Na začátku listopadu zemřela vdova po zavražděném mafiánovi Antonínu Bělovi. Podle zjištění deníku Právo se oběsila přímo v domě, před kterým před 24 lety provrtalo 30 kulek ze samopalu jejího manžela. Mária Bělová ovšem figurovala i ve vzpomínkách bývalého Bělova bodyguarda, Pavla Šrytra, který byl za mafiánovu vraždu souzen, ale nakonec byl osvobozen. „Když jsem se vrátil ze Slovenska, tak mě navštívila paní Bělová v obci Horoušany nedaleko Úval a řekla mi, že moc dobře ví, že jsem v té věci nefiguroval,“ uvedl v knize Jaroslava Kmenty Kmotr Mrázek. V ní zaznělo i co byl Běla zač a co plánoval.

Tak co, smradi? Do chlívku s váma! Romský mafián, kolega Mrázka, 30 kulkami na padrť. Jeho žena čerstvě oběšená. Zlo ožívá
Foto: Repro Youtube
Popisek: Samopal vz.58

Odpadá další střípek z mozaiky kriminálních příběhů z devadesátých let. Dle zjištění deníku Právo se 8. listopadu oběsila Mária Bělová, přímo v rodinné vile Bělů. O více než 24 let tak přežila svého manžela Antonína Bělu, který proslul jako mafiánský boss 90. let a také tím, že byl 13. dubna 1996 zavražděn, když do něj komando vrahů vystřílelo celý zásobník ze samopalu. Bělová se prý sídlo, před kterým k vraždě došlo, snažila v říjnu prodat, neboť v něm nechtěla zůstávat sama.

Příběh Antonína Běly je spjat se jménem dalšího, později zavražděného mafiána Františka Mrázka, a také se jménem Pavla Šrytra. Šrytr, jak sám doznal v rozhovoru s investigativním novinářem Jaroslavem Kmentou, dělal Bělovi bodyguarda, ovšem pak se s ním ve zlém rozešel. Následně pracoval pro Františka Mrázka, který měl dříve výborné vztahy s Bělou, spolupracoval s ním, ale později se rozhádali a spekuluje se, že to byl on, kdo za jeho vraždou stál.

Dlouho se spekulovalo, že to byl Pavel Šrytr, který spolu s dalšími Bělu popravili, a Šrytr byl pouhý měsíc před promlčecí lhůtou zatčen a souzen pro Bělovu vraždu. Ovšem krajský soud bývalého bodyguarda mafiánů obžaloby zprostil. „Nebylo prokázáno, že tento skutek spáchali obžalovaní. Neexistuje žádný přímý důkaz svědčící o jejich vině,“ konstatoval tehdy předseda soudního senátu a i zbylé nepřímé důkazy byly podle něho z doslechu, řada z nich prý byla navíc nepřesvědčivá. I státní zástupkyně podala návrh na zproštění, protože měla pochybnosti o vině obou mužů a navíc se rozcházely výpovědi svědků.

Není překvapivé, že Šrytr odmítl účast na Bělově vraždě i v rozhovoru, který poskytl právě Jaroslavu Kmentovi. Bělovi dělal řidiče a bodyguarda. „Jako člověk byl dost tvrdej. Nebyl zbabělec. Měl i svou čest. Když se ale napil, dost ubližoval i svým vlastním lidem,“ řekl o šéfovi podsvětí Bělovi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Se*u na to!“ Lidé se bouří proti registraci k ČT a ČRo

19:45 „Se*u na to!“ Lidé se bouří proti registraci k ČT a ČRo

V pondělí si lidé stěžovali na kolabující webovou stránku České televize a rozhlasu při povinné regi…