Tak nic. Pokuty na nenošení roušek neplatí

04.05.2020 9:41

Rozhodnutí pražského městského soudu z minulého týdne, kterým byla zrušena čtyři opatření ministerstva zdravotnictví, nahraje i hříšníkům, kteří by měli platit za koronavirové přestupky. Píše o tom dnešní deník Právo.

Tak nic. Pokuty na nenošení roušek neplatí
Foto: hns
Popisek: Ilustrační koláž
reklama

Podle informací deníku Právo by mohlo jít zhruba o dvě třetiny z 5400 přestupků, které policie řešila podle zákona na ochranu veřejného zdraví. Celkem by tak mohlo jít o více než 3500 skutků. Podle mluvčího policejního prezidia Ondřeje Moravčíka šlo nejčastěji o nerespektování povinnosti nosit roušku, nepovolené shlukování se a provozování restaurací či občerstvovacích zařízení.

"Centrálně nerozlišujeme data ze zrušených nařízení a z těch platných. Řádově však bude muset být ukončeno tisíce správních řízení,“ uvedl Moravčík. A dodal, že policie plně respektuje stanoviska vlády. "Policisté vždy byli připraveni plnit úkoly z nich vyplývající, proto nemůže být řeč o tom, že by byli naštvaní. Hodnotit v tomto duchu kroky vlády nám nepřísluší,“ dodal mluvčí.

O tom, že správní řízení budou muset být zastavena, protože vznikla na základě nezákonných nařízení, informoval minulý týden ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný krocen policií. Držel se regálu. Pak s dítětem v autě. To bude mít dohru

17:25 Volný krocen policií. Držel se regálu. Pak s dítětem v autě. To bude mít dohru

Policisté se pokusili zadržet poslance Lubomíra Volného (Jednotní, zvolen za SPD) za porušování vlád…