Tak pozor, to by se vám mohlo vymstít. Po čerstvém útoku na Miloše Zemana zvedá prst Erik Best

25.07.2017 8:44

Americký novinář Erik Best varuje člena Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí Jana Outlého. Jeho vyjádření na adresu prezidenta Zemana by se prý jednoho dne mohlo úředníkovi vymstít. Stačí se podívat, jak dopadli někdejší „pan Evropa“ při Úřadu vlády Tomáš Prouza nebo Alena Schillerová.

Tak pozor, to by se vám mohlo vymstít. Po čerstvém útoku na Miloše Zemana zvedá prst Erik Best
Foto: Hans Štembera
Popisek: Erik Best, americký novinář

Člen Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí Jan Outlý nedávno prezidentovi Miloši Zemanovi doporučil, aby v čase předvolební kampaně zvážil cesty do českých a moravských krajů, protože jeho protikandidátům tyto cesty mohou připadat jako předvolební kampaň. A pokud by Miloš Zeman svůj post ve volbách obhájil, protikandidáti by mohli celou volbu zpochybnit.

Zeman však Outlému odvětil, že rozhodně nepřestane jezdit do krajů, protože nejde o žádnou kampaň. Jezdí za občany celé tři a půl roku a nevidí důvod, proč to teď měnit.  V rozhovoru s Janem Pokorným pro Český rozhlas si pak prezident do Outlého rýpl. Úředník si prý možná dělal naděje, že novou instituci pro dohled nad financováním politických stran bude řídit, ale když Zeman vybral do čela úřadu někoho jiného, z Outlého mohla začít mluvit ješitnost.

„Takže mám právo se domnívat, že tato reakce je tak trochu projevem jeho uražené ješitnosti,“ poznamenal ironicky prezident.

Americký novinář žijící v Česku Erik Best k tomu dodává, že do volební kampaně by možná bylo záhodno počítat také pohovory premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) s jeho ministry. Kampaň politických stran už běží, zatímco kampaň k prezidentským volbám ještě ani nezačala. Outlý se přesto neobrací na předsedu vlády, nýbrž na prezidenta.

„To je od člena úřadu, který má být apolitický, velmi politické vyjádření. Outlý podléhá zákonu o státní službě, porušováním slibu plnit své povinnosti nestranně ale kráčí ve stopách Tomáše Prouzy a Aleny Schillerové. Stejně jako Prouzovi a Schillerové se mu to pravděpodobně jednou vymstí,“ varuje Best na svém webu.

Celý komentář naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

18:12 Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

V politice bývá běžné, že se do ní zatahují rodinné spory, protože je v ní jakýkoli útok dobrý. „Ale…